У Києві новий рік почався з трьох температурних рекордів

У Києві новий рік почався з трьох температурних рекордів

Фото: УНІАН

Зафіксовано максимальні температури за 140 років спостережень.

У п’ятницю, 1 січня, у Києві зафіксували рекордні перевищення усіх трьох добових показників температури. Це максимальні значення за 140 років спостережень.

Про це повідомляє пресслужба Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського. 

У перший день 2021 року мінімальна температура повітря становила 4,4 градуса тепла - це на 2,1 градуса вищою, ніж цього дня 1936 року.

Середньодобова температура була 5,9 градуса тепла. Це також на 1,8 градуса вище, ніж рекордні значення, що були зафіксовані раніше - у 1902 та 2007 роках.

У п'ятницю стовпчики термометрів максимально сягнули позначки 8,5 градуса тепла. Цей показник перевищив попереднє рекордне значення 1973 року на 1,1 градуса.

Слід зауважити, що у Києві тепературний рекорд був зафіксований і в останній день 2020 року. Вперше за 140 років середньодобова температура повітря становила 7,4 градуса вище нуля - це на1,7 градуса вище рекордного значення температури для цього дня 1925 року. Кліматична норма перевищена на 10,2 градуса. Це відповідає погоді середини жовтня.

Як повідомлялося, цьогорічна зима характеризуватиметься різкими змінами погодних умов. Микола Кульбіда, керівник Укргідрометцентру, розповідав, що на погоду взимку впливають кліматичні зміни, які відбулися і які продовжують відбуватися в Україні. 

Якої зими чекати цього року в Україні - прогнози керівника Укргідрометцентру Миколи Кульбіди

Якої зими чекати цього року в Україні - прогнози керівника Укргідрометцентру Миколи Кульбіди

Повʼязані теми:

Наступна публікація