У Києві немає жодного легального кіоску із шаурмою – Держпродспоживслужба

У Києві немає жодного легального кіоску із шаурмою – Держпродспоживслужба

Фото: fotovsem.com

Фахівці знаходять кричущі порушення навіть у самому центрі на Майдані Незалежності.

Масове отруєння шаурмою в Києві вклало на лікарняні ліжка вже 64 людини, з яких серемеро – це діти. Страву куштували в різних районах Києва, а в Держпродспоживслужбі наголошують, що у столиці немає жодного легального кіоску, де продають шаурму, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Антон та Аня із жахом пригадують дві попередні доби. "Все було культурно, ціни адекватні – не так, що за копійки якісь купили. І на другий день всім стало погано", - розповідають вони. Подружжя твердить, що шаурму їли раз на рік і лише там, де ятка викликала довіру. Так було і цього разу. "Там були люди, черга. Одні відмовлялися чекати, чому ми не відмовилися", - шкодують кияни.

Масове отруєння шаурмою в Києві: постраждало понад 60 осіб

Масове отруєння шаурмою в Києві: постраждало понад 60 осіб

Завідувач інфекційного відділення Олександрівської лікарні розповідає, що лише до її медзакладу потрапили 23 людей. Пацієнти куштували фаст-фуд у різних точках Києва – на Дарниці, Подолі та Оболоні. В усіх підозра на сальмонельоз. Ймовірно, збудник інфекції був у курятині. "При гарній термічній обробці сальмонела гине", - пояснила Тетяна Гайнутдінова.

Крамарі біля проблемних точок продажу шаурми не кажуть, звідки там узялася курятина. Журналісти ж разом з фахівцем із якості вирушили на перевірку яток у самий центр Києва – на Майдан Незалежності. "Кожного разу, коли я перевіряю, я думаю: ой, як добре, що я не купую шаурму", - зізнається він. І бачить порушення: відсутність гарячої води, медичних книжок у продавців, документів на курятину. У м’ясі ж можуть бути бактерії стафілококу, сальмонели або кишкової палички, також через відсутність вікон паразити можуть осідати на продуктах. Проблеми із санітарією і гігієною покупців не відлякують. "На очах він усе готував, ми бачили. А там – воля Божа", - кажуть зголоднілі кияни.

У Держпродспоживслужбі пояснюють, що в Києві немає жодного легального кіоску із шаурмою, а перевіряти встановлені має поліція. "Кількість незареєстрованих кіосків вимірюється навіть не сотнями. Вони не реєструються", - пояснив заступник керівника служби у Києві Олександр Овчаренко. Столичні чиновники вже скликали нараду, аби вкотре вирішувати питання фаст-фуду, а поліцейські чекають на результати експертизи і пояснюють, що винним загрожуватиме штраф чи навіть арешт. Тим часом потерпілі збираються після одужання подавати колективний позов до суду.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Наступна публікація