У Києві народилися двійнята вагою по пів кілограма: як виходжували дівчаток розміром з долоню

Автор
Інна БоднарІнна Боднар
Дата публікації
Перегляди
1369
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві народилися двійнята вагою по пів кілограма: як виходжували дівчаток розміром з долоню

Фото: ТСН

Перші тижні малечу взагалі не діставали із кювеза, аби не нашкодити.

У Києві двійнята Аліса та Анастасія народилися на п'ятому місяці вагітності з надкритично низькою вагою — трішки більше за пів кілограма. Провівши три місяці в реанімації та ще місяць із мамою в палаті, дітки набрали до двох з половиною кілограмів і нарешті потрапили додому. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дівчатка були розміром з долоню дорослої людини. Медичною мовою це зветься "екстремальна ступінь незрілості з екстремальною вагою". П'ятий місяць вважається дуже маленьким терміном гестації, але це початок моменту, коли дитина може народитися і має шанси вижити. 

Три місяці дівчатка були в реанімації. Перші тижні їх взагалі не діставали із кювеза, аби не нашкодити. А коли малеча набрала до кілограма, їх дозволили викладати на груди батькам. Такий метод називають кенгуру. Дітки, котрі не досиділи в животику, досиджують по черзі то на маминих, то на татових грудях. У реанімації батьки читали дівчаткам казки, а ще — розповідали про старшого братика, який чекає на сестричок і хоче з ними кататися на велосипеді.

"Ввечері, коли я йшла, я їм завжди казала, що мама поруч, лікарі вас підтримують. Але все залежить тільки від вас. Якщо ви захочете жити, то будете жити", — розповідає мати двійнят. 

Аліса та Настя змогли дихати самостійно на 90-му дні. Потім вони ще місяць пробули із мамою в спільній палаті. 22 вересня дівчаток нарешті виписали. 

Це подія для всього відділення. Анастасію та Алісу батьки вбрали у святкові сукні, а їхні перші шанувальники на дверях залишили листівку — дівчат із випискою привітали "парубки" із палати навпроти. Там хлопчики, які народилися з вагою по кілограму. 

На такому терміні та з такою вагою у Київському перинатальному центрі ще ніколи нікого не виходжували. Дівчаткам далі треба рости під пильним наглядом фахівців. Кожен етап у їхньому житті — це успіх. Їхній тато зізнається, що його донечки для нього — як символ, що потрібно прагнути до життя. 

Зі столичного перинатального центру виписали двійнят, які народилися з вагою трохи більше пів кілограма

Зі столичного перинатального центру виписали двійнят, які народилися з вагою трохи більше пів кілограма

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1369
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація