У Києві на Майдані розпочали демонтаж скандальної надбудови

У Києві на Майдані розпочали демонтаж скандальної надбудови

У Києві на Майдані розпочали демонтаж скандальної надбудови

На історичній будівлі лагодять мансарду.

У п'ятницю, 18 жовтня у Києві на розі вулиці Софійської і Майдану Незалежності на будинку скандальної надбудови почалися ремонтні роботи. Робітники від ранку проводять демонтаж на даху конструкції.

Про це у своєму Facebook написав журналіст Олекскандр Саліженко.

"На Майдані почався демонтаж "шпаківні". Будівельники знімають бетонний пояс, після цього перейдуть до блоків. Рятувальники відгородили пішохідну частину, є також поліція", - йдеться в повідомленні.

На Майдані почався демонтаж «шпаківні». Будівельники знімають бетонний пояс, після цього перейдуть до блоків. Рятувальники відгородили пішохідну частину, є також поліція.

Опубликовано Олександром Саліженко Четверг, 17 октября 2019 г.

Водночас, за словами радника київського міського голови Максима Бахматова, жодних дозвільних документів на спорудження на даху надбудови не видавало ні місто, ні держава. Він переконує, що геометричних параметрів даху будинку не змінювали, оскільки на подібні зміни потрібно отримувати відповідні дозволи.

За його словами, демонтаж відбувається, щоб запобігти надзвичайній ситуації, пов’язаної із ризиком для життя людей. Зазначається, що рішення привести конструкції покрівлі житлового будинку до первісного стану ухвалила постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Крім того, Бахматов розповів про подальші кроки щодо скандальної надбудови. Зокрема, найперше, що планується зробити - це з'ясувати законність виданих чиновниками дозволів.

 "Якщо виявимо порушення чиновників під час надання дозволів – "доженемо" кожного. Навіть тих, хто вже пішов у "велику політику". Друге, альтернативне. Якщо прибудова/надбудова не порушує конструктивних характеристик будівлі і не порушує законодавство (зокрема, про охорону культурної спадщини) – власник отримає штраф та буде зобов’язаний оформити необхідну документацію", - написав Бахматов у своєму Facebook.

Він додав, у разі, якщо виявиться, що надбудова загрожує конструктивним характеристикам будівлі, порушує законодавство – буде вирішуватися питання щодо її знесення.

Незаконну надбудову на будинку в центрі столиці почали демонтувати . Кілька днів там працював "Київблагоустрій" за...

Опубликовано Максимом Бахматовым Пятница, 18 октября 2019 г.

Нагадаємо, раніше фото шлакоблоків на даху історичної будівлі на Майдані Незалежності опублікували кияни у соцмережі - їх неабияк стурбувало спотворення однієї з візитівок центру Києва. На світлині – будинок на вулиці Софіївська 1/2. Видно, що над шостим поверхом з’явилися принаймні дві стіни майбутньої надбудови. "На Майдані, на будинку, який оглядають найбільше хтось вирішив трохи розширити свою квартиру", - йдеться у дописі. 

Тим часом, у КМДА кажуть, що зупинити прибудову додаткового поверху можна кількома способами. Втім, за словами радника столичної влади, варто використовувати всі три одночасно. 

Водночас, власниця надбудови запевняє, що вона абсолютно законна і має всі дозвільні документи. За її словами, ремонтні роботи нібито погоджені з керівництвом міста, попри те, що керівництво міста це заперечує. Жінка також планує зробити таку саму з іншого боку. 

Власниця надбудови на домі у центрі Києва планує зробити таку саму з іншого боку

Власниця надбудови на домі у центрі Києва планує зробити таку саму з іншого боку

Повʼязані теми:

Наступна публікація