У Києві на Інститутській знімають бруківку. Це загрожує слідству в справі Майдану

Дата публікації
Перегляди
2775
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Там тривають протистояння між представниками потерпілих та представниками музею, що готуються до будівництва меморіалу.

На Інститутській в Києві почали знімати бруківку для будівництва меморіалу Героям Небесної сотні. Це може зірвати завершення слідчих експериментів у розслідуванні розстрілів на цій вулиці під час Революції гідності, передає Громадське.

Як повідомив начальник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк, слідчий і прокурор не погоджували початок робіт на Інститутській, адже слідчі експерименти ще тривають й будуть проводитись щонайменше 2 тижні.

"Стало відомо від музейників, що такий дозвіл надала заступник Генерального прокурора Стрижевська Анжела. Самого листа ми не бачили й наданий він без відома слідчого і прокурора, що є незаконним з ознаками втручання в діяльність слідчого і прокурора", — пояснив Горбатюк.

Він додав, що наразі готує листи до забудовника про призупинення робіт, аби слідчі дії були завершені.

Своєю чергою адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська повідомила, що працівники встигли зняти бруківку безпосередньо з місця, яке раніше було встановлене як місце поранення одного із протестувальників. Вона наголосила, що у цій справі слідчий експеримент не був завершений, а втручання унеможливлює його проведення надалі.

"Просто на сьогодні, 13 травня, були заплановані слідчі експерименти в тій частині, де знімають бруківку... Весь минулий тиждень у нас тривали слідчі експерименти, і на цей тиждень теж були заплановані. Вони не те, що не завершилися, вони безпосередньо в активній фазі зараз", — зазначила Закревська.

Вона додала, що на Інститутській зараз тривають протистояння між представниками потерпілих та представниками музею.

Нагадаємо, у листопаді 2018-го у Києві демонтували меморіал Героям Небесної сотні. Демонтаж пам'ятника кілька місяців вимагали активісти, родини Героїв Небесної сотні та слідчі, оскільки пам'ятник заважав експертам з'ясувати напрями пострілів за допомогою лазерів. Пам'ятний хрест заважав розставити манекени. До того ж, ландшафт не відповідав тому, що був у лютому 2014 року. Після закінчення слідчого експерименту планувалися роботи з побудови меморіалу Героям Небесної Сотні.

П'ять років тому силовики розстрілювали людей на Майдані та Інститутській

П'ять років тому силовики розстрілювали людей на Майдані та Інститутській

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2775
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація