У Києві молодих матусь почали вчити реанімувати немовлят

У Києві молодих матусь почали вчити реанімувати немовлят

У Києві молодих матусь почали вчити реанімувати немовлят

Фото: ТСН

На тренінги можна приходити з дітьми.

У Києві започаткували дружні до немовлят курси навчання з реанімації малюків. Просто в офісі пожежної частини обладнали кімнату для годування, пеленання та ігор. Усе, щоби на курсах, де молодих матусь лікарі безкоштовно  вчитимуть як рятувати дитину, що задихається, мами могли прийти з дітками і не відволікатися. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Коли синові було лише 12 днів життя, його мама Інна пережила жахіття. Дитину просто поклала спати після того, як він солодко поїв. "Почав відригувати і воно пішло все у верхні дихальні шляхи. Була така паніка, сльози, крики, я нічого не могла зробити", – згадує вона.

Син задихався, а молода мама – сама працівниця Рятувальної служби Києва – не знала, як урятувати власного первістка. Їх урятували рідні поруч, які, поки мчала швидка, прочищали ніс.

Сашкові вже рік і 10 місяців, але про той випадок мама досі згадує й тремтить. Нині вся сім'я прийшла на курси, аби більше такої паніки  не повторилось.

У столиці започаткували тренінги з реанімації немовлят для молодих матусь

У столиці започаткували тренінги з реанімації немовлят для молодих матусь

Медик-викладач радить: у кризовій ситуації - поки розмовляєте з лікарем на гучномовці телефоном - самостійно пробувати допомогти малюку.

Перші курси з реанімації немовлят для молодих мамочок від рятувальників України уже незабаром стартують у Києві. Поки мами слухають, дітей бавлять психологи поруч у дитячому кутку. Наймолодший на курсах - Ілля, йому 7 місяців. Його неньці найважче – доводиться і колисати під час заняття, і віддавати на руки "няням", щоби самій спробувати ці базові рятувальні вправи.

"Елементарні вправи, що робити з новонародженими в такій ситуації, для мене новина. Але в будь-якій критичній ситуації про це не думаєш і починаєш інстинктивно бити  по спині та й все. Але, виявляється, це не зовсім допомагає", – каже Тетяна.

Медик-викладач намагаєтсья донести матерям: головне - не панікувати.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація