У Києві мешканці будинку обладнали майданчик для вигулу собак, але зіткнулися зі спротивом сусідів: чому

У Києві мешканці будинку обладнали майданчик для вигулу собак, але зіткнулися зі спротивом сусідів: чому

Фото: УНІАН

Майданчик люди зробили власним коштом.

У столиці мешканці багатоквартирного будинку, які мають собак, власним коштом обладнали майданчик для своїх улюбленців. Але дехто з їхніх сусідів уже після обладнання місця для вигулу виступив проти.

Чому людям не подобається спеціальний майданчик та як його можна облаштувати, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Мешканка будинку в одному з районів столиці Марія Гребенник спочатку встановила майданчик фактично власним коштом. Відповідно до нормативів, майданчики для вигулу мають бути всюди: максимум за 400 метрів від дому. Поруч таких не було. Ті, що були, розташовані далі, а також виявились просто галявинами. Тож жінка вирішила діяти: "Ми з чоловіком вклали власні кошти, а потім попросили мешканців дати стільки - кому скільки під силу. Половину суми ми зібрали після встановлення".

Щоб проблем не було, Марія отримала дозвіл від ОСББ, а потім - дозвіл від департаменту благоустрою. Після цього на всяк випадок навіть провела голосування серед сусідів, чиї вікна виходять на майданчик.  Більшість людей були не проти, але дехто з сусідів почав не просто висловлювати протест, а й перейшов до дій: зняли пакети, попсували таблички. Крім того, з вікон на майданчик кидають незрозумілі предмети, навіть коли тут є й собаки та їхні господарі, кидають кістки. Крім того, на хвіртку майданчика повісили замок. Тепер власникам доводиться перекидати псів через паркан.

Чому мешканці столичного будинку виступають проти майданчика для вигулу собак

Чому мешканці столичного будинку виступають проти майданчика для вигулу собак

Комунікація, каже Марія Гребенник, не допомагає. Утім, власники собак і далі намагаються домовитись із сусідами та планують звертатись до поліції.

Для тих, хто хоче зробити майданчик для вигулу собак у своєму дворі, варто зробити кілька дій. Для початку дізнайтесь, хто є балансоутримувачем ділянки, де ви задумали робити майданчик. У нього потрібно отримати дозвіл, потім - дозвіл від департаменту благоустрою. Крім того, обговоріть рішення з ОСББ. Варто поговорити з сусідами, чи не проти вони. До слова, така площа важлива навіть для тих, у кого пса немає. За законом, якщо за 400 метрів поруч із домом зона не обладнана, то гуляти можна всюди.

Наступна публікація