У Києві дворічний хлопчик помер на процедурі у лікарні: лікар-хірург чекав 10 годин

У Києві дворічний хлопчик помер на процедурі у лікарні: лікар-хірург чекав 10 годин

Фото: Прокуратура Києва

Лікарю повідомлено про підозру через смерть дворічного малюка.

Київська місцева прокуратура №5 повідомила про підозру лікарю-хірургу однієї із київських дитячих лікарень за фактом неналежного виконання своїх професійних обов’язків, що спричинило смерть дитини.

Подія трапилась у лютому 2020 року. Тоді до дитячої лікарні поступив дворічний хлопчик із діагнозом "стороннє тіло стравоходу, шлунково-кишкова кровотеча під питанням".

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

"Лікар-хірург, який перебував на чергуванні, у порушення вимог наказу щодо маршрутів госпіталізації, відповідно до якого діти до трьох років з підозрою на стороннє тіло шлунково-кишкового тракту, госпіталізуються до "Охматдиту", госпіталізував хлопчика у загальну хірургію для спостереження та обстеження дитини, призначивши консультацію педіатра", — йдеться у повідомленні прокуратури.

Лише через 10 годин після надходження дитини до лікарні черговий лікар призначив проведення огляду слизової оболонки стравоходу (ФГДС), під час якої у дитини виникла гостра серцева недостатність із подальшим настанням смерті.

Згідно з висновком експерта, між настанням смерті хлопчика та наявними дефектами у наданні йому медичної допомоги є прямий причинно-наслідковий зв'язок у вигляді бездіяльності лікаря, а саме – непроведення певних досліджень при надходженні дитини до медзакладу та упродовж його подальшого перебування у відділенні.

Наразі прокурором до Оболонського районного суду Києва скеровано клопотання про відсторонення лікаря-хірурга від посади. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 140 КК України триває.

Набрякло горло та посинів: у Києві батьки звинувачують лікарів у смерті дитини

Набрякло горло та посинів: у Києві батьки звинувачують лікарів у смерті дитини

Нагадаємо, у Харкові батьки немовляти звинувачують місцевих лікарів у недбалості. Кажуть, вагітність тривала добре. Твердять, що медики з перинатального центру припустилися помилки під час пологів і через це дитина народилась із тяжкою інвалідністю. У дівчинки нема ковтального рефлексу, бо через нестачу кисню під час народження постраждав мозок. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація