У Києві лікарні для коронавірусних пацієнтів взяли під посилену охорону
Олександрівська лікарня взагалі під потрійним "щитом" правоохоронців.
Ілюстрація / © Національна гвардія України
Сім київських лікарень, де облаштовані місця для пацієнтів з коронавірусом, нині під захистом муніципальної охорони. Найретельніше охороняють Олександрівську лікарню - там залучені сили поліції, Національної гвардії та муніципали, йдеться у сюжеті ТСН.12:00.
У Олександрівській лікарні найбільше захворілих на коронавірус. Життя інфекційного корпусу можна побачити лише здалеку - медперсонал в захисних костюмах пересувається балконами.
Тут два інфекційних відділення, 4 десятки окремих боксів і майже в кожному нині є недужий на коронавірус. Враховуючи пацієнтів з іншими хворобами, в інфекційному відділенні на 88 місць порожніх - майже немає. Отже, у лікарні нині облаштовують ще одне відділення.
Інфекційне відділення - під потрійною охороною. Поруч чергує поліція, вздовж будівлі патрулює Національна гвардія, і допомагає зорієнтуватися потенційним пацієнтам муніципальна охорона.
"Звертаються, а ми перенаправляємо до лікарів. А вони вирішують, приймати чи не приймати", - кажуть охоронці порядку.
До 4-ї Солом’янської лікарні везуть з підозрою на зараження коронавірусом, для всіх інших це відділення зачинено.
Тут поки 53 працівники – 15 лікарів, і по 19 медсестер та санітарок. У інфекційному відділенні менше трьох десятків пацієнтів, серед них і ті, в кого респіраторна інфекція чи грип.
Але саме тут планують розгорнути великий шпиталь. Після переобладнання решти відділень - це буде плюс додаткових 300 ліжок і понад 600 людей медперсоналу, з яких 120 – це лікарі. Вже зараз тут суворий прохідний режим.
"Є люди, які хочуть потрапити до лікарні, але без поважних причин ми не пускаємо. Є люди в стресовому стані, вони хочуть за будь-яких умов пройти, чи родичі, чи що", - кажуть у лікарні.
Столичні чиновники запевняють - так цілодобово охороняють сім медзакладів.
17-та Міська клінічна лікарня - раніше тут інфекційного відділення не було. Проте наразі один з корпусів готують, якщо буде потреба розмістити потенційних інфікованих. Корпус побудований наприкінці 19 сторіччя. Саме тут мають поставити 60 ліжок, 10 з яких - реанімаційні. Залучити планують 35 медичних працівників. Лікарі лише переживають, аби вірус не принесли в інші відділення.
Кореспондентка ТСН Наталя Нагорна