У Києві для комунальників провели майстер-клас із правильного обрізування дерев

У Києві для комунальників провели майстер-клас із правильного обрізування дерев

Фото: Інформатор

Однак чи матиме це практичні наслідки – сказати складно.

У Київській міській державній адміністрації надумали правильно обрізати дерева та провели майстер-клас для зеленбудівців. Для цього запросили професійного арбориста, який навчав теорії та практики спилювання гілок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цурпалки на місці колись розкішних дерев – так коммунальники зазвичай обрізають гілки. Щоб припинити це знущання з природи, для зеленбудівців організували майстер-клас. Професіональний обрізувач дерев Ігор навчав розпізнавати мертві гілки та обрізувати саме їх. Аби комунальники припинили нищити дерева, в міській раді заборонили омолоджувальну обрізку, однак від санітарної відмовитися не можуть, бо якщо не спилювати сухих гілок, вони падатимуть на голови киян і автомобілі. "Цим рішенням не заборонена санітарна обрізка, не заборонено зняття сухостою, сухих гілок. Тобто санітарні заходи не заборонені", - наголосив начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований.

В обрізці головне – не зашкодити дереву, тож надріз робити треба двічі, зріз має бути рівним. Це не так просто, як здається, бо працювати доводиться на висоті, а роботі постійно заважають інші гілки. Зеленбудівці новій інформації раді, однак сприймають її насамперед, як корисну для власного досвіду, а не професійного: "Будемо вдома обрізати. Як для загального розвитку. Обрізаю дерева тільки в себе на дачі". Тих, хто справді скористається новими знаннями на роботі, журналісти не виявили, тож навряд чи серед комунальників професійних обрізувачів дерев стане більше.

Кореспондент ТСН Інна Власова

У столиці для комунальників провели майстер-клас із обрізки дерев

У столиці для комунальників провели майстер-клас із обрізки дерев

Повʼязані теми:

Наступна публікація