У Києві колишній працівник кредитної установи намагався продати 100 Гб клієнтської бази

За базу даних він хотів отримати 4 тисяч доларів США.

У Києві співробітники кіберполіції та Шевченківського управління поліції викрили колишнього працівника фінансової установи, що намагався продати близько 100 Гб клієнтської бази фірми.

Про це 9 лютого повідомляє Департамент кіберполіції України.

Чоловік раніше працював ризик-аналітиком у компанії, яка надавала громадянам кредити. Під час перебування на посаді він втрутився до бази даних та отримав доступ до списку клієнтів фірми.

Після того він розмістив в Інтернеті оголошення про продаж бази даних, вартість якої оцінив у 4 тисячі доларів США. На оголошення відгукнулися представники фірми-конкурента.

"На етапі реалізації угоди з продажу інформації працівники кіберполіції викрили зловмисника. На місці у нього було вилучено комп’ютер на якому була клієнтська база даних фінансової фірми", - йдеться у повідомленні.

Відкрито кримінальне провадження, після експертизи вилученої техніки буде ухвалено рішення щодо оголошення  підозри зловмиснику.

Спеціалісти з кіберполіції зазначають, що останнім часом до Департаменту систематично надходить інформація стосовно різноманітних суб’єктів господарювання та приватних осіб, які здійснюють накопичення персональної інформації, не маючи на те законних прав.

"Наразі розпочато перевірку законності та дотримання відповідного порядку збирання, збереження та захисту персональних даних громадян України. У випадку встановлення порушення визначених вимог, до порушників будуть застосовуватися заходи реагування відповідно до норм адміністративного та кримінального законодавства", - попереджають у кіберполіції.

Нагадаємо, 6 лютого у Мережі з'явилася інформація про продаж баз даних клієнтів "Нової пошти". Про це на своїй сторінці Facebook повідомив консультант з кібербезпеки Єгор Папишев. За словами Папишева, у Даркнеті (так званий тіньовий сегмент інтернету, - ред.) на продаж було виставлено дві актуальні бази "Нової пошти" з персональними даними 18,5 млн клієнтів служби доставки.  Представниця "Нової пошти" у коментарі ТСН.ua прямо не підтвердила витік даних. 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація