У Києві колишній побратим побив гея-ветерана АТО

У Києві колишній побратим побив гея-ветерана АТО

Фото: Громадське

Із осудом інциденту вже виступили представники ООН.

Під час пам'ятних заходів із вшанування захисників України в Києві побили ЛГБТ-активіста і ветерана батальйону "Донбас" Віктора Пилипенка. На нього біля Стіни пам'яті на Михайлівській площі напав колишній військовий товариш, пише Громадське.

"Я спілкувався з інвалідом війни на позивний "Альпініст", якому я безпосередньо на полі бою в 2015 році надавав першу невідкладну допомогу. Розмовляв із його дружиною, там був також волонтер і родич одного із загиблих. І ми всі стояли гуртом, спілкувалися, поклали квіти, як відчув удар у потилицю", — розповів Пилипенко.

За його словами, агресію виявив його бойовий побратим, який під час бойових дій не знав про сексуальну орієнтацію Пилипенка. "Він вигукував привселюдно на мою адресу образливі слова, його намагалися заспокоїти. Я попросив його відійти у сторону, щоб не влаштовувати цирк у такий день. Я думав, що з ним можна якось поговорити, якось заспокоїти. Як тільки ми відійшли — він просто почав бити мене по обличчю", — розповів потерпілий.

На цьому інцидент не був вичерпаний, згодом на Пилипенка напав той самий чоловік утретє. "У той же день я подав заяву в поліцію, у той же день пройшов обстеження у лікаря. Забої м'яких тканин голови, але нічого серйозного — кістки не ушкоджені. Зробив рентген, зняв побиття за направленням поліції. Склали протокол. Написав заяву — злочин на ґрунті ненависті через мою орієнтацію", — зазначив ЛГБТ-активіст.

Він також пояснив, що почав отримувати погрози від колишнього товариша в соцмережах після того, як здійснив камінг-аут і взяв участь у марші рівності. Моніторингова місія ООН з прав людини назвала недопустимим актом насильства напад на відкритого гея, який служив в українській армії на Донбасі. "Таке насильство — недопустиме. Ми закликаємо Національну поліцію України провести ефективне розслідування та припинити безкарність за злочини на ґрунті сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності", — йдеться в заяві.

Заступник мера Сум оскандалився через допис про концтабори для ЛГБТ

Заступник мера Сум оскандалився через допис про концтабори для ЛГБТ

Повʼязані теми:

Наступна публікація