У Києві кількість безробітних зменшилася більше ніж удвічі

У Києві кількість безробітних зменшилася більше ніж удвічі

Фото: УНІАН

Серед зареєстрованих безробітних жінки становлять 61,2%, молодь до 35 років – 35%.

У Києві кількість безробітних зменшилася більше ніж удвічі.

На початку 2022 року на обліку в столичній службі зайнятості перебували 10,2 тисячі безробітних, що у 2,2 раза менше проти показника минулого року - 22 216 осіб.

Про це повідомили у Київському міському центрі зайнятості.

"Тенденції на ринку праці столиці почали покращуватися. Кількість вакансій, про які роботодавці поінформували службу, вийшла на докарантинний рівень. Наша мета – запропонувати кожному роботу, яка відповідає його кваліфікації, освіті та досвіду", - сказав директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

У службі зайнятості зазначили, що рівень безробіття населення (за методологією МОП) у віці 15-70 років у місті є одним з найнижчих у державі: 6,9% – в Києві при 9,7% – по Україні.

Серед зареєстрованих безробітних жінки становлять 61,2%, молодь до 35 років – 35%.

Переважна більшість серед шукачів роботи в столичній службі зайнятості – майже 80% - професійні фахівці.

Торік Київська міська служба зайнятості допомогла знайти роботу майже 13 тисячам осіб. Серед працевлаштованих, зокрема, і понад півтори тисячі представників соціально незахищених категорій населення. Понад 53 тисячі громадян отримали профорієнтаційні послуги. Майже тисяча осіб проходили професійне навчання, 225 взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Крім цього, 9,1 тис. осіб отримували допомогу з безробіття, середній розмір якої у січні-грудні 2021 року становив 6 тис. грн.

На початку року роботодавці міста поінформували районні філії про наявність 7,7 тисячі вакансій. На одне вільне робоче місце в Києві претендує один безробітний.

Через невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції серед службовців та керівників на одну вакансію претендують дев'ятеро осіб.

Водночас найбільший попит у роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників, вчителів, вихователів, лікарів, інженерів, медсестер, водіїв автотранспортних засобів, трамваїв та тролейбусів.

Тим часом середній розмір заробітної плати у вакансіях збільшився від 8,6 тис. грн торік до 10,7 тис. грн нині.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль спрогнозував, що наприкінці 2021 року середня зарплата в Україні може становити 14,5 тис. грн.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація