У Києві історичну пам’ятку "Будинок Вертипороха" вимагають реставрувати через суд

У Києві історичну пам’ятку "Будинок Вертипороха" вимагають реставрувати через суд

Фото: із соцмереж

Будинок поставлено на облік пам’яток архітектури, перебуває в аварійному стані.

Столична прокуратура вимагає у власника пам’ятки архітектури на Подолі "Будинок Вертипороха" привести її до належного стану.

Прокуратура у судовому порядку вимагає у власника укласти з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА охоронний договір та провести реставрацію.

Про це йдеться у повідомленні Київської міської прокуратури.

"Комерційною структурою, яка є власником пам’ятки, попри встановлені чинним законодавством обов’язки, охоронний договір щодо пам’ятки культурної спадщини тривалий час не укладається, заходи щодо її збереження не вживаються, будівля не використовується, перебуває в аварійному, майже зруйнованому стані", — йдеться в повідомленні.

Пам’ятка, яка знаходиться на розі вул. Межигірської та вул. Щекавицької бла приватизована ще у 2008 році, проте власник жодного разу так і не провів реставраційні роботи.

"Будинок Вертипороха" — колишній прибутковий будинок 19 століття та пам’ятка архітектури у стилі неоренесанс, вона є зразком оригінальної забудови столичного Подолу.

Садиба на розі вулиць Межигірської і Щекавицької належала родині колишнього чернігівського купця О.Вертипороха. У середині 19 століття тут стояли дерев’яні споруди. Наприкінці сторіччя дружина купця і нова власниця Г. Вертипорох замовила спорудити кам’яний прибутковий будинок.

Приміщення першого поверху пристосували під крамниці. Для цієї мети двері та віконні прорізи переробили. Після встановлення в Києві радянської влади будинок націоналізували й облаштували в ньому комунальні квартири для робітників і службовців.

Будинок поставлено на облік пам’яток архітектури (охоронний номер № 970-Кв), перебуває в аварійному стані.

Нагадаємо, у Києві легендарний Дитячий світ перебудують у ТРЦ.

Повʼязані теми:

Наступна публікація