У Києві хочуть припинити продаж вуличної їжі

У Києві хочуть припинити продаж вуличної їжі

Фото: pixabay.com

Кияни зареєстрували петицію проти торгівлі хот-догами та шаурмою.

У Києві активісти почали боротьбу із вуличною їжею, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Відповідна петиція з'явилася на сайті Київської міської ради.

Столичні активісти взялися за боротьбу з вуличною їжею

Столичні активісти взялися за боротьбу з вуличною їжею

"У зв'язку з тим що безконтрольно продаються та готуються страви на вулиці (хот-доги, шаурма та ін.), почастішали випадки харчовими отруєннями серед громадян. Ще така торгівля значно заважає вільному пересуванню біля зупинок громадського транспорту та станцій метро", - йдеться у петиції.

Зазначимо, торік у липні через сальмонельоз у лікарнях опинилися майже 90 людей. Усі постраждали в одеському Ізмаїлі, а напередодні отруєння їли шаурму. Тоді через спалах недуги в місті закрили 13 закладів громадського харчування, що торгували шаурмою, хот-догами та пиріжками.

Утім, у Києві такі радикальні заходи підтримують не всі. Чимало киян люблять перекусити швидкої їжею. Продавці запевняють, що закуповують свіжі продукти і готують як для себе, тож вулична їжа є абсолютно безпечною.

Водночас ті, хто підтримують заборону такої торгівлі, нарікають на захаращення міста та антисанітарію, мовляв, продавці шаурми та хот-догів не миють руки.

Медики також категорично наголошують, що їсти вуличну їжу ризиковано.

"Біляші, пончики і навіть кукурудза, яка на вулиці теж готується. Ми не знаємо, чи миється обладнання, в якому воно повинно бути приготовлено. Де гарантія, що воно не буде зіпсованим до кінця терміну дня продажу. Небезпечно тим, що розвивається харчова токсикоінфекція або, як ми називаємо в побуті, отруєння. Так, є нудота, блювота, температура, діарея", - розповіла лікар-терапевт Наталія Гордієнко.

Наразі петицію про заборону вуличної їжі у столиці вже підтримали більше сотні людей. Щоб ініціативу розглянула міська рада, вона повинна набрати 10 тисяч голосів протягом 3 місяців.

Нагадаємо, в Україні є також передумови для епідемії ботулізму. За останні тижні через отруєння в'яленою рибою померла вже четверта людина.

Симптоми ботулізму можуть маскуватися під інші захворювання і часто трапляється так, що з отруєнням люди йдуть до офтальмолога або невролога. "Перший симптом, на котрий пацієнти звертають увагу – це погіршення зору. Потім може бути сухість у роті. Чим раніше пацієнт звернеться за допомогою, тим більш успішним буде лікування", - каже головний лікар Одеської міської лікарні Світлана Лаврюкова.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Схуднення та здорове харчування
Наступна публікація