У Києві готується прем'єра балету "За двома зайцями"

У Києві готується прем'єра балету "За двома зайцями"

Культовий твір станцюють в театрі опери та балету.

У столиці готуються до прем'єри балетної постановки "За двома зайцями". На те, щоби зробити костюми, декорації та написати музику для метафоричної вистави пішло три роки, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Композитор Юрій Шевченко працював над упізнаваністю в музиці народних мелодій. "Я хотів, щоб глядач впізнав її. Він буде розчарований, якщо не почує ці знайомі інтонації", - каже він про куплети Голохвастого.

У Києві вперше п'єсу "За двома зайцями" перетворять на балет

У Києві вперше п'єсу "За двома зайцями" перетворять на балет

Проню Прокопівну на пуанти поставив балетмейстер Віктор Литвинов. Декораціями стануть, зокрема, надруковані на шовку роботи Марії Приймаченко. "Танцювати балет у таких костюмах буде нелегко – у прямому сенсі. Одна така спідниця з льону з безліччю нашивок важить не менше двох кілограмів", - кажуть митці.

"Зайця" розгортає перед журналістами театральна художниця Ганна Іпатьєва - автор усіх образів. "Початок костюму містичного зайця. Вистава метафорична, буде дуже багато метафор і алегорій, котрі потрібно буде видивлятися", - попереджає вона.

Сценограф Сергій Маслобойщиков показав масштабні декорації – мальви, котрі перетворюються на київський пейзаж, шкіряні вуха гігантської свині, яка має розлягтися поперек сцени, а також сходи Андріївської церкви.

Автори вистави запрошують усіх на прем'єру 29 червня. Для тих, хто не вірить, що історію Свирида і Проні можна станцювати, запрошують особливо – відповідь обіцяють у дусі самої комедії. "Балет може й телефонну книгу станцювати, за великим рахунком", - жартують постановники.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Повʼязані теми:

Наступна публікація