Наразі в столиці простоює близько 12-13 тисяч квартир.
У Києві дорожчає оренда житла, хоча попиту немає. За словами ріелторів та експертів, розвиток ситуації із цінами залежатиме від епідеміологічної ситуації через коронавірус.
Якщо в Києві не введуть жорсткий карантин, а курс долара продовжить зростання, то до кінця року оренда подорожчає на 7%, пише "Ліга.Бізнес".
Так, наразі в Києві простоює близько 12-13 тисяч квартир. Це майже в два рази більше, ніж на початку карантину.
Із вересня в столиці здається близько 2 тисяч квартир в місяць, а до карантину укладали близько 3 тисяч операцій на місяць.
Левова частка угод припадає на переїзди орендарів з великих або дорогих квартир в більш скромні апартаменти. А через великий вибір варіантів орендарі не поспішають переплачувати.
Експерти зазначають, що ціни ростуть. Ще влітку ринок був на дні - мінімальна ціна житла в серпні стартувала від 3500 грн. За ці гроші можна було орендувати 1-кімнатну квартиру без ремонту в старому житловому фонді в спальному районі. Зараз така квартира обійдеться в 5200 грн.
"Власники квартир втомилися втрачати гроші, тому повертають вартість на колишній рівень. А більшість орендарів після карантинних послаблень повернулися до столиці", - каже директорка ріелторської об'єднання Юлія Курганова.
Але поки ціни не повернулися до докарантинних: 1- і 2-кімнатні квартири все ще на 7-9% нижче, ніж восени-взимку минулого року. А 3-кімнатні квартири, цільова аудиторія яких менш мобільна, подорожчали на 6%.
Так, середня вартість однокімнатної квартири зі свіжим ремонтом і сучасною побутовою технікою в спальному районі буде коштувати 7000-7500 грн. Крім ставки оренди доведеться оплачувати комунальні послуги і внести гарантійний платіж - оплату за останній місяць оренди.
Аналогічні квартири біля метро можуть коштувати на 2 тисячі гривень дорожче.
У центрі міста таку ж квартиру можна буде зняти в межах 12-13 тисяч грн.
Наприклад, однокімнатна квартира на Оболоні коштувала:
- в березні - 8 тисяч грн;
- в квітні-серпні – 6 тисяч грн;
- зараз – 7 тисяч грн;
- в грудні можливо - до 7500 грн.
Але якщо карантин посилять, власникам квартир перед новорічними святами доведеться знижувати ціни, щоб отримати орендарів.
І якщо епідеміологічна ситуація не покращиться, то орендодавцям доведеться йти на знижки, наприклад, робити акційну пропозицію на перші два місяці оренди, або спеціальну пропозицію на час карантину.
Як повідомлялося раніше, стати власником житла можна буде ще до введення в експлуатацію багатоповерхівки. Такі зміни, які мають стати додатковим страхуванням для вкладників у будівництво, готують до законодавства.