У Києві для будівництва ТРЦ "прихватизували" автомобільну дорогу

У Києві для будівництва ТРЦ "прихватизували" автомобільну дорогу

Жителі прилеглого району обурені, але нічого вдіяти не можуть.

У Києві підприємець зайняв частину магістралі, почав обгороджувати її парканом і планує там будівництво. Поліцію він запевнив, що має всі дозволи, але місцеві мешканці діями бізнесмена обурені, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спальний район столиці, непримітна вулиця, на якій роз'їзд для авто відгороджено клумбою. Один напрям закрили – там зводять паркан. "Щось будуватимуть, а що – я не знаю. Нам сказали – ми робимо", - кажуть будівельники на місці робіт. Щоб про дорогу зовсім нічого не нагадувало, вже встановили новенькі бордюри і заасфальтували острівці. "Вони забрали дорогу", - обурені місцеві мешканці.

На столичних Позняках підприємець зайняв частину магістралі і планує там будівництво

На столичних Позняках підприємець зайняв частину магістралі і планує там будівництво

Хто стоїть за цими діями – жителі району не знають. "Телефоную в ЖЕК, запитую, кажуть: треба дзвонити до адміністрації київської. Дзвоню туди, кажуть: так, непорядок, напевне, треба дзвонити в міліцію", - розповів Роберт Опаленик. Під час написання заяви та виклику патрульних на місце прибув представник будівельників. "Не замовник робіт, а підрядна організація, яка виконує роботу по встановленню паркану. І ось цим представником було надано картку про порушення благоустрою, яка чинна до листопада 2020 року", - розповів співробітник Дарницького управління поліції Андрій Сташейко.

Звідки взявся дозвіл на будівництво просто на дорозі – поліція не розуміє. Свій запит до Київради зробили і журналісти. В ШЕУ Дарницького району, на балансі якого перебуває вулиця, також мають знати відповіді, однак попри наявність автомобіля начальника ШЕУ Анатолія Волошина під офісом, у кабінеті його немає. За лічені секунди двері нібито порожнього кабінету замикаються зсередини, а телефонувати до керівника підлеглі відмовляються.

Тим часом поліція отримує відповідь від міської влади. "Дана ділянка передана приватному підприємцю у постійне користування, і в майбутньому там планується будуватися торгівельно розважальний центр", - пояснює Андрій Сташейко. "Будівництво цього об'єкту розпочато на підставі рішення Київради від 21.12.2006 р. "про передачу ТОВ "Ажікс" земельної ділянки для будівництва", - йдеться в поясненні Київської міської ради.

Також є дозволи від Державної архітектурно-будівельної інспекції та Департаменту міського благоустрою – для фірми, яка зареєстрована в 1997 році за адресою, де немає ні вивісок, ні відповідей ані на домофон, ані на телефонні дзвінки. Місцеві жителі вже розуміють, що повернути частину своєї дороги їм тепер навряд чи вдасться. "Хто тепер у людей питає", - підсумовує киянка.

Кореспондент ТСН Сергій Моргун

Повʼязані теми:

Наступна публікація