У Києві десятки людей вийшли на мітинг на підтримку нацгвардійця Марківа, засудженого в Італії

У Києві десятки людей вийшли на мітинг на підтримку нацгвардійця Марківа, засудженого в Італії

Фото: УНІАН

Українець уже третій рік незаконно ув’язнений в Італії.

У центрі Києва біля будівлі Міністерства закордонних справ України проводять акцію на підтримку незаконно засудженого в Італії до 24 років в'язниці нацгвардійця Віталія Марківа.

Про це повідомляє УНІАН.

Як зазначається, на Михайлівській площі зібралися близько 70 активістів, волонтерів, ветеранів батальйону Національної гвардії імені Кульчицького та побратимів Марківа, які вважають його справу політичною і заангажованою. Також на акції присутня дружина Марківа.

Учасники акції тримають плакати з написами "Італія, почуй Ук/Ua", "Свободу Марківу", "Марків не винен". Згодом вони передали українським дипломатам звернення із закликом до МЗС задіяти усі механізми, знайти дипломатичні шляхи з метою якнайшвидшого звільнення і повернення Марківа до України.

Після цього люди колоною рушили вулицею Володимирською у бік посольства Італії.

Нагадаємо, італійські судді присудили українцеві Віталію Марківу 24 роки ув'язнення. Це на сім років більше, ніж просило обвинувачення. Нацгвардійця визнали винним у вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі та його російського перекладача Андрія Миронова в травні 2014 року під Слов'янськом.

Слідство нібито встановило, що Андреа Роккеллі вбила українська міна. Зрештою це й видно без експертів – автівку, якою їхав Андреа разом з перекладачем, посікло великими осколками. У слідства є покази французького журналіста Вільяма Рогульона, який вижив: "Самі постріли падали зверху, але шум від них йшов від поля, звідки лунали раніше автоматні черги. Я переконаний, що стріляли з боку українських позицій". 

У цей час Віталій Марків служив на горі Карачун. Його й звинувачують у вбивстві, але він мав автомат Калашникова. На тілі Роккелі немає кульових поранень. До того ж відстань між автівкою та Віталієм у той момент була понад три кілометри. Проте італійський прокурор показував фото вояк у балаклаві, який чимось нагадував Марківа, тримав у руках щось схоже на гранатомет. Ця фотографія – очевидно один із головних доказів винуватості Марківа, бо демонструвала прокуратура її суду ледь не на кожному засіданні. При цьому прокурор якось забув подивитися тактико-технічні характеристики "Мухи" - вони значно скромніші навіть від того ж таки автомата Калашникова.

У справі, крім очільника Нацгвардії, допитували ще чотирьох бійців НГУ. Вони під присягою стверджують – Марків не міг стріляти і не міг просити про це ні в кого іншого. 

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков оприлюднив заяву, в якій зазначив, що має намір оскаржувати рішення італійського суду. Винесений вердикт український посадовець вважає ганебним.

Раніше українці вже пікетували посольство Італії в Києві.

Повʼязані теми:

Наступна публікація