У Києві дайвери-волонтери прибрали з дна Дніпра кілограми сміття

У Києві дайвери-волонтери прибрали з дна Дніпра кілограми сміття

Такі акції вони влаштовують двічі на рік.

Кілограми пластикових та скляних пляшок, поліетиленові пакети і навіть шашки від таксі. Знайти на дні Дніпра можна що завгодно. Але ці скарби шкодять не тільки природі, а й є загрозою для відпочивальників, йдеться в ТСН.12.00.

На допомогу приходять дайвери. Двічі на рік вони добровільно і безкоштовно чистять дно поблизу пляжів.

«Переважно це пластикові пляшки, скляні. Плашки від таксі, штуки, щоб бити лунки», - кажуть дайвери.

Процесом керує президент одного з дайвінг-клубів, професійний пірнальник з аквалангом, боєць 54 бригади Андрій Лагутін. Йому допомагає син. Теж Андрій. Такі акції разом з друзями вони проводять двічі на рік, вже упродовж 13 років. Пляжі обирають за популярністю та за кількістю сміття. 

«Наші люди, в 90% випадків що називається  паскудять собі на голову, вони можуть сюди прийти відпочивати і тут покидати у воду пляшки, склянки», - каже дайвер.

Поки учасники акції вдягають гідрокостюми, перевіряють кисневі балони та налаштовують спорядження, Андрій Лагутін-старший проводить інструктаж.

Дайвери із дна Дніпра дістали кілограми сміття

Дайвери із дна Дніпра дістали кілограми сміття

«Дуже уважно обстежуйте мілководдя - глибина від по коліно і до рівня по груди - це найбільш небезпечні ділянки для людей, що купаються», - каже Лагутін.

Перші група прибиральників вже у воді. Робота почалась. Шукатимуть сміття півтори години. Для дайверів це не лише шляхетна справа а й змагання, хто більше збере сміття.

«Сміття з кожним роком стає все менше і менше – це справді приємно спостерігати. Це свідчить про те, що народ стає культурнішим», - каже один з дайверів.

Наступного разу на очищення Дніпра вони зберуться вже у вересні.

Повʼязані теми:

Наступна публікація