Киянин заборгував доньці з інвалідністю понад пів мільйона гривень, а щоб не платити їх, відмовляється від батьківства

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Киянин заборгував доньці з інвалідністю понад пів мільйона гривень, а щоб не платити їх, відмовляється від батьківства

Скріншот із відео

В Україні 160 тисяч неплатників аліментів.

У Києві батько, який роками не платив аліментів власній дитині з інвалідністю і заборгував понад пів мільйона гривень, на 18-річчя дівчинки подав на оскарження батьківства. Таким чином, він хоче уникнути стягнення заборгованості. Нині його розшукує і дружина, і виконавча служба, про це у сюжеті ТСН.19:30.

У п'ять місяців Ілонка перестала жувати, ковтати, рухатися. Медики констатували у неї - вроджену ваду мозку. І як наслідок - розумова відсталість.

Попри все, матір вирішила ставити донечку на ноги й присвячує цьому все своє життя. Тим часом, як батько покинув родину і вже 10 років уникає сплати аліментів. Колишня дружина каже, що спочатку він провідував Ілону, проте з часом перестав. А нині напередодні 18-річчя доньки ще й подав у суд на оскарження батьківства.

"Вірю, що чоловік зрозуміє, що дитина це щастя. Навіть, якщо вона стала тяжкохворою, не треба втрачати надії", - зазначає жінка.

В Україні 160 тисяч злісних боржників з аліментів, які не допомагають своїм дітям

В Україні 160 тисяч злісних боржників з аліментів, які не допомагають своїм дітям

Нині згідно з документами, Ілона стає дорослою. Хоча фактично вона ще дитина, яку треба вчити й реабілітувати. Втім, разом зі статусом дитини вона втрачає й свою пенсію, на яку живе родина. А через те, що доньку немає з ким залишити, її матір не може працювати. Тому, окрім аліментів, розраховувати родині більше ні на кого.

Досвідчена юристка, яку запросили журналісти ТСН, вивчивши уважно аліментну справу каже, що є всі підстави для притягнення до відповідальності чоловіка і"відправити відбувати покарання". Крім того, детально ознайомившись з матеріалами, вона виявляє помилки в діях виконавчої служби.

"Заборонили керування, а потім скасувала цю постанову, де зазначає, що заборгованість зі сплати аліментів погашена в повному обсязі", - каже юристка.

У Міністерстві юстиції огріх виконавця називають друкарською помилкою і запевняють, що винних покарано і депремійовано. До того ж виконавці перевантажені й не мають достатньо повноважень.

"На сьогодні є певна кількість лазівок у чинному законодавстві, маніпулюючи якими боржники можуть ухилитись від рішення суду", - зауважує Андрій Гайченко, заступник міністра юстиції України.

Оскарження самого факту батьківства - одна з нових лазівок, якими намагаються скористатися боржники. Проте адвокатка впевнена, що за хорошого юридичного захисту, в батька Ілони немає шансів.

"Враховуючи той факт, що від народження боржник не звертався до суду, сплачував маленьку частину аліментів, не оскаржував позови, підтверджує, що він не сумнівається в батьківстві. Він діє виключно для того, щоб припинити нарахування аліментів", - пояснює юристка.

Поки мама Ілони думає, на які гроші зробити необхідну доньці операцію, батько ховається від будь-яких коментарів і від ТСН, і від виконавчої служби. Проте незабаром на нього чекає примусове проникнення у квартиру із поліцією та опис майна.

В Україні 160 тисяч боржників з аліментів, від яких неможливо повернути дітям гроші. Юристи констатують, що боржники усе частіше шукають такі лазівки, аби загальмувати судові процеси з виплати аліментів.

Світлана Березівська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація