У Києві будують тротуар з підігрівом: як працює система і навіщо вона потрібна

У Києві будують тротуар з підігрівом: як працює система і навіщо вона потрібна

Утеплення тротуару обійдеться у 800 тисяч гривень.

У столиці будують дорогу з підігрівом. Утеплення тротуару обійдеться у 800 тисяч гривень. Вмонтований усередину покриття кабель не дасть поверхні вкриватися льодом навіть у сильні морози, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Перша ділянка теплого тротуару вже майже готова. Вона на столичній Солом’янці і веде до найбільшої тутешньої школи. Тротуар спускається схилом. Дмитро, який очолює батьківський комітет школи, каже, що в морози тут справжня ковзанка: "Батьки падають, діти падають".

Батьківська група подалася на тендер громадського бюджету і виграла. Своєю чергою, місто зобов’язалося проплатити підігрів тротуару. Два роки тому таким чином утеплили шкільні сходи. Розумна система сама вмикає електричний підігрів завдяки датчикам. "Як тільки тут мінус два і вологість, то це говорить системі, що може з'явитися лід. За всю минулу зиму тут жодного разу він не з'явився”, - згадує.

Для комунальників ця робота незвична. Фірму, яка б змогла її виконати, шукали півтора року. Близько двох кілометрів кабелю ховають під багатошаровим укриттям. Геотекстиль, аби трава не росла, сітка, щоб тен тримався на місці. Триста метрів тротуару обійдуться у 800 тисяч гривень.

У Києві будують дорогу з підігрівом: як це працюватиме

У Києві будують дорогу з підігрівом: як це працюватиме

Київ - це не перше місто в Україні, де знайшли гроші на теплий тротуар. Ще дев’ять років тому він з’явився у Тернополі. "Коли починається сніг, він одразу стає центром уваги місцевих ЗМІ. Блогери фільмують – працює чи не працює", - каже заступник міського голови Тернополя Владислав Стимковський. За його словами, за дев’ять років збоїв у роботі не було.

На обігрів короткої ділянки йде близько десяти тисяч гривень за сезон. Повторити експеримент в іншому місті бажання у чиновників не виникло. Звільняти двірників не збираються і у Києві. “Якщо впаде 20 сантиметрів снігу, то система його не розтопить, а він просто утрамбується. Якби воно нагрівало 20-25 градусів тротуар, то воно б звичайно розставало би зразу”, - пояснив начальник управління ЖКГ Солом'янської райдержадміністрації Андрій Сидорчук.

На теплу підлогу тротуар скидатиметься лише назвою. Температура поверхні буде не вищою за плюс один. Цього достатньо, аби розтопити лід.

Кореспондентка ТСН Олександра Мітіна.

Повʼязані теми:

Наступна публікація