У Києві бракує лабораторій та ПЛР-тестів на новий коронавірус – комісія

У Києві бракує лабораторій та ПЛР-тестів на новий коронавірус – комісія

Фото: УНІАН

Місць для хворих на COVID-19 у столиці достатньо.

У Києві не вистачає ПЛР-тестів для виявлення нової коронавірусної інфекції COVID-19, а лабораторії вже не справляються.

Про це заявив голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я Олег Гелевей на пресконференції, передає Укрінформ.

"У нас є центральна лабораторія міста Києва, згідно з усіма нормами, вона мала б надавати результати тестів за 48 годин. Вже непоодинокі випадки, коли результати тестів передають через 3-4 доби. Тому ми наголошуємо: потрібно як і збільшити кількість самих тестів, так і відкривати ще лабораторії для визначення захворювань на коронавірус", - зазначив він.

Водночас Гелевей каже, що Київ готовий до атаки коронавірусної інфекції: у столиці є 1400 ліжко-місць для хворих на COVID-19.

Фото: Віталій Кличко/Тelegram

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація