У Києві біля монастиря намалювали паркувальні місця з хрестами

У Києві біля монастиря намалювали паркувальні місця з хрестами

У слові "храм" було пропущено літеру.

Рукотворний майданчик для паркування з’явився біля одного зі столичних монастирів. Проїжджу частину там розмітили, лишивши для проїзду машин єдину смугу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хрести просто на асфальті та слово храм із пропущеною літерою А – рукотворний майданчик для паркування на проїжджій частині просто біля столичного Введенського монастиря на вулиці Рибальській з’явився близько тижня тому. Його помітили тутешні мешканці, обурилися, фотографії парковки виклали у соцмережі. У коментарях під світлинами – обурення та заяви про те, що парковка незаконна.

Біля столичного монастиря з'явився нелегальний майданчик для паркування

Біля столичного монастиря з'явився нелегальний майданчик для паркування

ТСН біля монастиря зустрічають не надто гостинно:  свято, тутешні послушники годують нужденних просто на вулиці, від камери спочатку відвертаються, потім тікають. Зрештою до нас усе ж виходить чернець, назватися він відмовляється, але поговорити – згоден. "Коли я взнав, що це у Facebook, у мене глаза на лоб полізли. І зараз ви це прийшли, розкручуєте цю тему", - каже він. Монах переконує, що монастир до рукотворної розмітки не має жодного стосунку. "Я не знаю, хто це намалював. П’яна людина прийшла і намалювала", - стверджує представник церкви. Далі чернець просить його не знімати, а згодом зізнається, що знає ім’я художника. "Ми його просто прихистили. Коли я побачив це, кажу: слухай, все", - каже монах і визнає, що цього чоловіка вигнали з монастиря. Люди, які збираються біля анонімного ченця, починають захищати розмітку біля храму, а художника називають Робін Гудом.

Зафіксувати факт порушення закону приїздить поліція. Лейтенант Станіслав розповідає, що на такі виклики, коли незаконні парковки з’являються біля ресторанів чи готелів, він їздив уже не раз. Порушують у такому випадку не тільки заклади, які незаконно облаштовують стоянки, але й водії, які там лишають авто. Станіслав радить водіям на таку розмітку уваги не звертати та впевнений – скоро цю проблему буде вирішено. "Скоро ж вийдуть інспектори з паркування. І я сподіваюся, що все буде добре. Будуть штрафи під лобове скло, і водії будуть уважніше обирати місця для паркування", - каже він.

Побачивши поліцію, з храму виходить чернець Аристарх. "На дорозі хрести – це блюзнірство! Ніхто зі священиків це не міг зробити", - переконаний він. Його версія – розмітку на асфальті намалювали, аби скомпрометувати церкву. "Я думаю, це провокація", - каже монах.

У міському департаменті транспорту повідомили, що до кінця тижня незаконну розмітку з хрестами з вулиці Рибальської приберуть. Якщо вдасться довести, що наносили її ченці, їм доведеться компенсувати вартість цих робіт.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Повʼязані теми:

Наступна публікація