У Києві біля аеропорту відкрили пам'ятник видатному авіаконструктору Сікорському

У Києві біля аеропорту відкрили пам'ятник видатному авіаконструктору Сікорському

Фото: Сайт Віталія Кличка

Пам'ятник відкрили в День української авіації.

Монумент біля столичного аеропорту ім. Сікорського (колишній аеропорт "Жуляни") відкрив мер столиці Віталій Кличко, повідомляє його пресслужба.

"Сьогодні, в День української авіації, ми робимо ще один крок до увічнення пам’яті про видатного киянина. Відкриваємо пам’ятник всесвітньовідомому авіаконструктору Ігорю Сікорському. І тепер він зустрічатиме киян та гостей, що прибувають в столицю авіасполученням", - сказав Кличко. 

Попри те, що Сікорський більшу частину свого життя жив та працював у США, перший апарат вертикального злету він зібрав та запустив саме в Києві. У дворі садиби на Ярославовому Валу, де мешкала тоді родина Сікорських. 

Скульптура Сікорського встановлена на постаменті у вигляді напівсфери зі стилізованою картою світу.

Друзі! Увічнений у бронзі Сікорський тепер зустрічає киян і гостей в аеропорту, що носить його ім‘я. Сьогодні, в День української авіації, ми зробили ще один крок до увічнення пам’яті про видатного киянина. - Відкрили пам’ятник всесвітньовідомому авіаконструктору Ігорю Сікорському. Попри те, що більшу частину свого життя він жив та працював у США, перший апарат вертикального злету Сікорський зібрав та запустив саме в Києві. - В дворі садиби на Ярославовому валу, де мешкала тоді родина Сікорських. Бронзова скульптура, яку ми презентували сьогодні, встановлена на постаменті у вигляді напівсфери зі стилізованою картою світу. Мені дуже подобається творчий задум - фігура тримається на одній точці - ніби відриваючись від землі в небо. Оскільки Сікорський є конструктором першого в світі гелікоптера, в руці він тримає своє творіння. Я дякую автору - молодому, але відомому скульптору Volodymyr Zhuravel, який працював над пам’ятником. Його роботи кияни вже знають і люблять. Це і скульптурна композиція на Поштовій площі "Діти, які запускають кораблики", і пам’ятник Іллі Муромцю. Також вдячний меценатам, за підтримки яких створили пам’ятник. Бо ідея увічнити пам’ять про Сікорського була моя, але місто не витратило бюджетних коштів на створення монументу. Тепер наше завдання - відреставрувати занедбану садибу Сікорських і створити там музей. Вже кілька років ми добиваємося, аби Міністерство оборони, на балансі якого перебуває будинок Сікорського, передало його громаді Києва. Може, після відкриття пам’ятника, справа із садибою Сікорських зрушить таки з мертвої точки. І люди зможуть побачити, де ріс і творив видатний авіаконструктор. Бо це - наша історія, яку ми маємо берегти і ділитися нею зі світом. Адже Україні є чим і ким пишатися! І ми повинні це робити!

Опубліковано Кличко - мер Субота, 31 серпня 2019 р.

Мер Києва подякував автору - молодому скульптору Володимиру Журавлю, який працював над пам’ятником. Його роботи кияни вже знають і люблять. Це і скульптурна композиція на Поштовій площі ”Діти, які запускають кораблики”, і пам’ятник Іллі Муромцю. 

Ігорь Сікорський (1889-1972) - український і американський авіаконструктор, вчений, винахідник, філософ. Творець перших у світі: чотиримоторного літака "Російський витязь" (1913 рік), пасажирського літака "Ілля Муромець" (1914 рік), трансатлантичного гідроплана, серійного вертольота одногвинтової схеми (США, 1942 рік). 

Ігор Сікорський: конструкторське бюро у курнику та щасливий капелюх

Ігор Сікорський: конструкторське бюро у курнику та щасливий капелюх

Повʼязані теми:

Наступна публікація