У Києві береги Дніпра на Русанівці вкрило невідомими плямами

Дата публікації
Перегляди
2418
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві береги Дніпра на Русанівці вкрило невідомими плямами

Фото: multifilters.com.ua

Люди спантеличені, екологи вже відібрали зразки для аналізів.

Берег Дніпра посеред столиці в районі Русанівської протоки покрився білими плямами і товстою піною. Місцеві мешканці та рибалки занепокоєні, адже  раніше такого не бачили, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На пляжі "Веселка" відпочивальникам невесело – вони із сумом дивляться на каламутну воду та губляться в здогадах, які саме скиди сталися та наскільки це небезпечно для довкілля. Пінисті плями на річці залишають сліди на березі – настільки густі, що навіть воду через них подекуди не видно. Жителі прилеглих будинків переконані, що причина криється у зливостоку. "Спостерігаємо, що звідси викид незрозумілих речовин у річку. Ми не знаємо, що це", - кажуть кияни.

Берег Дніпра в районі Русанівської протоки покрився білими плямами і товстою піною

Берег Дніпра в районі Русанівської протоки покрився білими плямами і товстою піною

Екологи взяли аналізи води і обіцяють перевірити, шкідливі чи ні речовини,  які забруднили берег Дніпра. "Це екологічний прецендент. За нормальних умов такого б не мало бути", - уже зараз переконані фахівці. Візуально визначити походження речовин вони не в силі, тож доведеться до кінця тижня чекати на результати досліджень. Однак серед найбільш імовірних припущень уже зараз називають наслідки водозабору комунальниками міста: "За попередніми даними, ідеться про водовипук дощової каналізації. Ці два колектори належать деснянській водопровідній станції 1961 року спорудження".

У водоканалі запевняють, що ніяких збоїв у системі водозабору не траплялось,  із водою усе гаразд і нічого шкідливого в ній немає. "Це технологічний процес, там нічого поганого немає. Це процес, який існує 105 років", - кажуть комунальники. Та припускають, що причиною формування незрозумілих плям міг бути великий потік води, бо інших причин просто не можуть собі уявити.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Дата публікації
Перегляди
2418
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація