У Києві активісти та поліцейські разом взялися за нищення реклами наркотиків

Дата публікації
Перегляди
2828
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві активісти та поліцейські разом взялися за нищення реклами наркотиків

Наскільки ефективними є такі дії – складно сказати навіть їх учасникам.

У столиці активісти та працівники поліції взяли до рук балончики з фарбою і замалювали написи на стінах, де рекламують канали продажу наркотиків. Люди вважають таку нелегальну рекламу небезпечною, бо на неї можуть "купитися" ті, хто навіть не підозрює про наслідки вживання дурману, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цей набір букв та цифр звичайній людині ні про що не говорить, але для наркомана є місцем, де можна придбати психотропну речовину. Валерію 19, в минулому він наркоман, тож добре знається, як працюють розповсюджувачі: позначки, гаманці, фотографії з місцями закладок. Таких дилерів вирахувати складно, бо вони  ніколи не зустрічаються з покупцями. Тому єдиний шлях боротьби із ними – це замалювати адресу сайту чи телеграм-каналу.

У Києві активісти та працівники поліції провели рейд проти реклами наркотиків

У Києві активісти та працівники поліції провели рейд проти реклами наркотиків

"Акція протидії розповсюдження наркотичних засобів, замальовування саме посилань, за якими продаються наркотичні засоби, де можна влаштуватися на роботу закладчиком", - каже капітан поліції Яна Цимбал. На місці старих написів часто з'являються нові – власник будки із ремонту взуття зізнається, що вже стомився замальовувати: "Увесь час фарбую, вже набридло". Активісти ж переконують, що через інтернет наркотики стали надто доступними, і якщо не замальовувати каналів розповсюдження, кількість наркоманів лише збільшуватиметься.

Серед активістів – і Микола. Йому 60, тепер у нього гарний вигляд, але півтора десятка років тому він важив менше 50 кілограмів через пристрасть до наркотиків. "Втратив родину, троє дітей, житло", - каже він. Лише тоді зрозумів: якщо не кине наркотиків, не проживе і півроку. Тож узяв себе в руки і кардинально змінив своє життя. "До церкви ходжу, в Бога вірю", - каже він.

Скільки в Україні наркоманів – вирахувати складно. У МОЗ заявляють, що лише ін'єкційні, тобто важкі психотропні речовини, вживають близько 350 тисяч людей. А за даними незалежних експертів, кількість наркоманів може становити від одного до півтора мільйона українців. Активісти переконують, що лише замальовуванням ситуації не змінити, але сподіваються, що хоч одну людину в такий спосіб зможуть урятувати.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2828
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація