У Києві 90-річну бабцю родичі покинули на дев’ять місяців у лікарні

У Києві 90-річну бабцю родичі покинули на дев’ять місяців у лікарні

Фото: ТСН

Квартира старенької перейшла онучці, а паспорт пенсіонерки загадково зник.

У Києві покинута всіма родичами 90-річна бабуся вже майже рік живе в лікарняній палаті. Вона не може сама дійти додому, родичі її не забирають, а медики та соцпрацівники посилаються на брак повноважень у законний спосіб вирішити цю ситуацію, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Вона жива людина і потребує догляду. Ми ж не можемо її залишити на вулиці. Ми її лікували, і після звершення курсу лікування готові були її виписати, але, на жаль, єдина родичка відмовилася її забирати додому", - каже завідувач відділення Євген Поляков. Бабуся прописана у квартирі на Борщагівці, сусіди добре знають пані Ганну, яка жила з онукою Світланою. "Це її квартира", - кажуть вони.

У столичній лікарні дев'ять місяців живе бабуся, яку родичі відмовляються забирати

У столичній лікарні дев'ять місяців живе бабуся, яку родичі відмовляються забирати

Та сама єдина відома медикам родичка – це онука Світлана. Вона переконана, що за її бабусю несе відповідальність лікарня. "На мене летить усе каміння, бо інші члени родини відмовилися це робити, просто фігурувала я. Я не можу знайти, що потрібно для того, щоби людину визначити далі. Я би це питання вирішила без родичів", - каже жінка. Рідна дочка пані Ганни та тітка Світлани живе в Росії та в телефонній розмові пояснює, що зможе приїхати до матері влітку, а поки ж покладається на небогу. "Там була на мамі квартира, потім сестра моя померла, тепер онучки квартира. Та її по-гарячому повела, щоби та відмовилася від своєї частки. Одна друга була доньки, одна друга мами", - пояснила ця родичка.

Лікарі звернулися до органів соцопіки, але з’ясувалося, що в бабусі немає паспорта. Через це допомогти їй не можуть – питання зависло на півроку. Тепер обіцяють зробити виняток, але тільки після відновлення документів. "Якщо у людини є діти живі, вони мають доглядати своїх батьків  і, відповідно, якщо з якихось причин вони цього не можуть зробити, тоді перебування в інтернатній установі є платним. Або якщо вона не йде на контакт, будемо подавати у суд", - пояснила представник КМДА Людмила Черкашина.

У спілкуванні з журналістами онучка запевнила, що не може знайти паспорт бабусі, а тітка з Росії не вірить цьому, бо, мовляв, та отримувала замість старенької пенсію. Документи можна відновити і без онуки, але для цього бабусі потрібна допомога, щоби подати заяву. Досі ж цього ніхто не зробив, тож вона лишається жити в лікарняній палаті. Без сторонньої допомоги бабця не може впоратися з найпростішими своїми потребами. "Я не можу сісти. Щоби хтось допоміг сісти", - просить вона.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Повʼязані теми:

Наступна публікація