У кінотеатрі "Київ" заявили про рейдерське захоплення приміщень, у мерії від звинувачень відхрещуються

Дата публікації
Перегляди
1963
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У кінотеатрі "Київ" заявили про рейдерське захоплення приміщень, у мерії від звинувачень відхрещуються

Муніципальна охорона закрила вхід в кінотеатр.

У п'ятницю, 7 червня, колишній орендар кінотеатру "Київ" ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр "Київ" повідомив про спробу силового захоплення будівлі кінотеатру. Столична влада від цього відхрещується, мовляв, у приміщеннях проводиться інвентарізація, і саме попередній орендар перешкоджає доступу до кінотеатру працівникам мерії.

Що відбувається?

Повідомлення від імені колишнього орендаря кінотеатру було опубліковано на сторінці культурного центру на Facebook у п'ятницю, 7 червня.

"Увага! Почалося силове захоплення кінотеатру "Київ". Вибивають двері. Всі, кому не байдуже і хто поруч, підтягуємося в кінотеатр!" – йдеться в повідомленні.

УВАГА!!!!! Почалося силове захоплення кінотеатру "Київ". Вибивають двері. Всі, кому не байдуже і хто поруч, підтягуємося до кінотеатру!

Опубліковано Культурний центр "Кінотеатр "Київ" Пʼятниця, 7 червня 2019 р.

Повідомлення стало ширитися Мережею, очевидці публікують відео, як поліція виводить з будівлі нібито "тітушок".

Хтось явно щось поплутав і намагався здійснити рейдерське захоплення кінотеатру Київ. Правоохоронці вже вивели і затримали тітуханів.

Опубліковано Киев Оперативный Пʼятниця, 7 червня 2019 р.

Водночас в КМДА заявляють, що в будівлі кінотеатру Департаментом комунальної власності та балансоутримувачем кінотеатру - КП "Київкінофільм" – проводиться інвентаризація майна і обстеження будівлі. За словами міської влади, такі заходи необхідні, щоб "уникнути незаконного знищення або пошкодження майна територіальної громади міста".

"Протягом квітня-травня 2019 колишній орендодавець ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр "Київ" незаконно перешкоджав у доступі до приміщення комунального майна будівлі кінотеатру "Київ" комісії в складі працівників КП "Київкінофільм" і Департаменту комунальної власності для обстеження, – йдеться в повідомленні КМДА. – За фактом недопуску складені відповідні акти від 24.04.2019 р та від 17.05.2019 р".

Також в КМДА сказали, що глядачі, які купили квитки на сьогоднішні сеанси, можуть їх повернути. Найближчим часом кінотеатр "Київ" подовжить свою роботу в звичайному режимі.

Чому за приміщення йде боротьба?

Попередній орендар кінотеатру займав приміщення від 1999 року. Тоді договір уклали терміном на 10 років – до 4 січня 2009 року. Згодом договір оренди був пролонгований на такий самий період – до 4 січня 2019 року. Термін дії договору сплинув, а столична влада вирішила не продовжувати його, а оголосити новий конкурс. За словами директора кінотеатру "Київ" Вілії Бондаренко, Департамент комунальної власності Києва в усній формі дав їй зрозуміти, що продовжувати оренду у мерії після 4 січня не планують.

Вілія Бондаренко, директорка ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр "Київ" / Фото: УНІАН

У лютому влада Києва повідомила, що має намір передати провести конкурс на оренду приміщень на 10 років, а очікувана сума за новим договором буде не менше 700 тис. грн на місяць. У попередні роки, за їхніми даними, вона становила 47 тис. грн.

15 квітня відбувся конкурс, переможцем стало ТОВ ”Сінема-Центр", який також має кінотеатр у ТРЦ ”Ocean Plaza”. Вони запропонували кращу пропозицію щодо орендної плати. Компанія сплачуватиме щомісяця 2 млн 119 тис. 253 грн (без урахування ПДВ).

Представник переможця – співзасновник "Сінема-Центру" Борис Фуксман повідомив, що у кінотеатрі планується ремонт: "Буде проводитись санація, ремонт кінотеатру. Буде продумано можливу зміну логістики. Але спочатку нам потрібно ознайомитись з тим, що зараз у кінотеатрі всередині. Після цього будуть визначатись плани робіт".

Борис Фуксман, співзасновник ТОВ ”Сінема-Центр" / Фото: УНІАН

Попередній орендар кінотеатру участі в конкурсі не брав, хоча мав на це право.

Судова тяганина

 ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр "Київ" у квітні подав позов на департамент комунальної власності Києва через те, що їм не продовжили договір оренди. За словами його керівників, департамент всупереч закону порушив переважне право КЦ "Кінотеатр" Київ "на продовження договору оренди.

Також департамент не попередив орендаря про те, що термін оренди не буде продовжений. На думку позивача, якщо орендаря не попереджають про припинення оренди - це значить, що йому автоматично продовжують договір, чого не сталося. Директорка "Києва" Вілія Бондаренко вважає, що конкурс був проведений незаконно, і фактично у дирекції кінотеатр "відібрали".

Фото: УНІАН

Позов розглядає Господарський суд Києва. Поки справа розглядається судом, попередній орендар вважає незаконним будь-яке подальше втручання в діяльність кінотеатра.

Що далі?

Як повідомили ТСН.ua у балансоутримувача "Київкінофільм", після інвентарізації майна, що триватиме протягом 10 днів, будівлю кінотеатру передадуть новому орендарю. Водночас, там обіцяють, що новий орендар зобов'язаний не змінювати концепції розвитку кінотеатру - тобто там будуть, як і раніше, проводитися міжнародні кінофестивалі, транслюватись авторські фільми та проводитись некомерційні покази.

У столиці закрили одразу два легендарних кінотеатри - "Кінопанорама" та "Україна"

У столиці закрили одразу два легендарних кінотеатри - "Кінопанорама" та "Україна"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1963
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація