Фахівці кажуть, що треба якнайшвидше визначить долю будівлі.
У Фонді державного майна закликають законсервувати "Гостинний двір" на столичному Подолі, аби він не руйнувався. Що буде з Гостинним двором у Києві, у сюжеті ТСН.19:30.
У 2011 року Кабмін виключив цю історичну пам'ятку із переліку об'єктів національного значення. Через за рік Віктор Янукович дозволив приватизувати "Гостинний двір". Його мали реставрувати та перетворити на торгівельно-бізнесовий об'єкт.
Активісти неодноразово виступали проти знищення історичної будівлі. Це призводило до численних протистоянь із новим власником. Будівля кілька років стояла у напівдемонтованому стані та руйнувалась.
Нещодавно суд повернув її у відання Фонду державного майна. Там кажуть, що категорично проти повторної приватизації..
“Визначити, які функції будуть у цієї будівлі. Тоді Фонд державного майна визначить, кому передавати будівлю: чи місту Києву, чи міністерству культури. Але треба це робити швидше, бо від 2013 року будівля стоїть без даху і руйнується”. - каже голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.
В установі сподіваються, що громада міста якнайшвидше визначить долю "Гостинного двору". Зокрема, стане він музеєм, культурним простором або ж навіть освітнім закладом.
“Ми дуже раді, що громада, яка відстояла цю будівлю, долучилася до процесу. Дуже вдячні фонду держмайна. Ми разом із Міністертсвом культури будемо опікуватися, аби проект був зроблений. Будівля не була втрачена і стала окрасою міста”, - каже нардеп від ракції “Слуга народу” Олександр Ткаченко.
Як повідомлялося, у травні 2018 Верховний Cуд України санкціонував повернення споруди Гостиного двору на Контрактовій площі в Києві до державної власності. Таким чином було підтримано позицію регіонального відділення Фонду держмайна та залишено в силі постанову апеляційного господарського суду.