У Феофанії масово проводили щеплення від коронавірусу нібито залишками вакцини - ЗМІ

У Феофанії масово проводили щеплення від коронавірусу нібито залишками вакцини - ЗМІ

Фото: УНІАН

Віктор Ляшко вже доручив здійснити перевірку.

У Києві спалахнув скандал через те, що клінічна лікарня "Феофанія" нібито масово вакцинувала від коронавірусу людей за попереднім записом. У лікарні зазначали, що це залишки вакцини. Охочі могли звернутися до лікарні телефоном і стати в чергу на вакцинацію. Їм призначали час і дату щеплення.

Однак частина людей нібито вакцинувалася дозами, які були призначені для медиків закладу, а не залишками. За документами цих людей фіксували як працівники лікарні. Про це пише "Лівий берег".

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко уже доручив здійснити перевірку, чи справді мало місце нецільове використання вакцини у клінічній лікарні "Феофанія". До перевірки він залучив регіонального координатора міста Києва Василя Животенюка. 

"Комісією буде перевірено інформацію щодо фактичного працевлаштування осіб, які отримали вакцинацію проти COVID-19 згідно зі списками клінічної лікарні "Феофанія" у цьому закладі", — зазначив Ляшко.

Як повідомив виданню LB.ua регіональний координатор з вакцинації у місті Києві Василь Животенюк, вакцинація у "Феофанії" залишковими дозами не проводилася узагалі.

"Мобільна бригада приїжджає лише зробити щеплення. Лікарня має лише надати доступ до інтернету, кабінету вакцинації і список медиків, завірений печаткою закладу. Це відповідальність головного лікаря. Мобільна бригада читає список і бачить, що вакцинує таку-то людину і це медик. Лише постфактум з’ясувалося, що дехто з вакцинованих не медик, а блогер", - каже Животенюк. 

За даними видання, мобільні бригади приїжджали вакцинувати нібито працівників "Феофанії" більше п'яти разів (загалом у лікарні працює більше 1700 медиків). Скільки з тих, кого провакцинували у цій лікарні, медиками не є, поки що невідомо. "Лівому берегу" вдалося зафіксувати два таких випадки, і у обидвох люди були переконані, що вакцинуються залишковими дозами.

"Я маю розписку головного лікаря, яка гарантує, що у списках, які він надає, виключно працівники лікарні. Він несе відповідальність за неправдивість інформації в списках", - заявив виданню регіональний координатор з вакцинації у Києві.

Наразі за номером телефону, за яким люди записувалися на щеплення у "Феофанії", кажуть, що "це вже невідповідна інформація і вакцинація уже не проводиться".

Нагадаємо, станом на 7 квітня 2021 року в Україні від коронавірусу вже щеплено 320 265 осіб

Новини України: перша партія вакцин компанії "Pfizer" має надійти у країну в найближчі місяці

Новини України: перша партія вакцин компанії "Pfizer" має надійти у країну в найближчі місяці

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Локдаун в Україні 2021
Наступна публікація