У двох київських водоймах виявили концентрацію кишкової палички

Дата публікації
Перегляди
2881
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У двох київських водоймах виявили концентрацію кишкової палички

Фото: УНІАН

Купатися не рекомендують на озерах Тельбін і Вербне.

Грози, що промчали Україною, блокують пляжний сезон у столиці. Експерти рекомендують не купатись у відкритих водоймах щонайменше три доби після дощу, бо саме стільки часу річкам та озерам має вистачити, аби очиститися від усього, що намило в них дощовою водою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Але прості кияни на такі рекомендації у свої вихідні дні зважають мало. І хоч знають про небезпеку, купаються і навіть пірнають із головою під воду. "Спекотно, неможливо сидіти на сонці", - виправдовується Ольга. Сестри Вікторія та Софія вже досить дорослі, щоб ходити купатися без батьків, та настанови пам’ятають: "Треба бути обережним і не ковтати воду".

Через дощі кишкову паличку знайшли в озерах Києва

Через дощі кишкову паличку знайшли в озерах Києва

В озері Тельбін спостерігається найбільша у столиці концентрація кишкової палички – вона вчетверо перевищує норму. На другому місці Вербне на Оболоні. Але Валерій Пасічник уже 30 років двічі на день купається там за будь-якої погоди. "Не боюся. За всі роки, що купаюся, я не хворів. Воду не ковтаю, ну вода тут чиста, чистіша ніж у Дніпрі й озерах", - вважає він. А от в експертів, які аналізують склад води, до інших озер та Дніпра питань немає – там купатися дозволяють, на відміну від таких місць, як Тельбін і Райдуга.

Кишкова паличка – показовий, але застарілий індикатор допустимості купання. Так вважають коммунальники, котрі аналізують воду на столичних пляжах за європейськими стандартами. Їхні показники в купальних місцях поки що норму не перевищують, однак після грози, яка промчала Україною, три доби краще триматися подалі від води, бо що в ній намішане, сказати складно. І водоймам просто треба дати час самоочиститися.

Хоч у воду лізти не рекомендують, але пляжі не закривають, бо, крім купання, там є багато інших розваг – приміром, можна просто засмагати, грати в різні ігри чи навіть прийняти душ. Та жодна з цих атракцій не втримує на березі дітлахів – їх тягне у воду, хоч вона і мутна, і з запахом. "Головне – не ковтати її", - кажуть вони. А потім ретельно все змити, додають батьки.

Мапа брудних пляжів України

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2881
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація