У Дніпрі з'явилися медузи: чим зумовлена поява тварин і чому вони небезпечні для річки

У Дніпрі з'явилися медузи: чим зумовлена поява тварин і чому вони небезпечні для річки

Фото: УНІАН

Вода перетворюється на кисіль.

В українських водоймах засилля медуз. У столичному Дніпрі їх нині зустрічають небачену кількість, а вода перетворюється на кисіль. 

Чим це небезпечно для екосистем та яке майбутнє чекає на прісноводні річки — у сюжеті Сніданку з 1+1.

У столичному Дніпрі з’явилися прісноводні медузи та морська риба-голка, повідомляє Українська асоціація рибалок. На переконання експертів, це недобрий знак, бо ж свідчить про те, що Дніпро нині в катастрофічному стані.

"Якщо з‘являється вид домінант - це вказує, що екосистема не збалансована. До того ж медуза живиться зоопланктонними ракоподібними. Для них якраз оптимальні умови - це підвищення температури, спокійна непроточна вода, відсутність хвиль", - каже біолог Олег Маренков. 

Насправді, дрібні медузи - не дивина для українських водойм. Вперше їх виявили у 1979 році у водоймі Чорнобильської АЕС. Потім медуз зустрічали в Трипільській ГЕС, Канівському водосховищі та в Хмельницькій АЕС. Якщо раніше можна було зустріти поодинокі випадки, то за останні кілька років медуз значно побільшало. Цього року цілі зграї медуз бачили і в водоймах Дніпра та Запоріжжя.

У Дніпрі з’явилися прісноводні медузи: що це означає для екосистеми

У Дніпрі з’явилися прісноводні медузи: що це означає для екосистеми

"Якщо буде велика популяція медуз, то почнеться виїдання кормової бази. Це створить умови, коли зменшиться чисельність і риб. Вони можуть накопичуватися в зонах, де відбувається водозабір і потрапляти до водозабору. Це створить біоперешкоди в технічних спорудах", - пояснив фахівець.

Крім того, велика кількість медуз свідчить про те, що Дніпро міліє та заростає. Нині річка нараховує близько 57  мілин. Якщо не вжити термінових заходів, то з часом ці мілини перетворяться на острови.

Повʼязані теми:

Наступна публікація