У дитячій лікарні Києва волонтери після двох років підготовки відкрили школу

У дитячій лікарні Києва волонтери після двох років підготовки відкрили школу

Тепер проектом має перейнятися й профільне міністерство.

У відділенні ОХМАТДИТУ для ВІЛ-інфікованих дітей відкрилася школа. У її створенні брали участь 13 компаній і близько ста волонтерів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

До лікарні потрапляють діти з тяжкими ускладненнями, які змушені перебувати під наглядом медиків по кілька місяців, а то й років. Зрозуміло, що після таких пропусків повернутися до шкільної програми та надолужити втрачене практично неможливо. Тому ентузіасти заповзялися залучити до діток учителів і обладнати їм приміщення для навчань. І після двох років підготовки це вдалося зробити.

У відділенні Охматдиту для ВІЛ-інфікованих дітей відкрили школу

У відділенні Охматдиту для ВІЛ-інфікованих дітей відкрили школу

Тепер із дітьми займаються вчителі з української та англійської мов, історії, біології та основ здоров'я. Маленькі пацієнти просять додати до програми математику, але ця вчительська вакансія все ще вільна. Школа кличе охочих допомогти малюкам викладачів – зголоситися.

У проекті взяв участь і телеканал 1+1. Куратор школи Наталка Мосейчук вважає, що починання волонтерів має підхопити міністерство освіти. Діти, які роками перебувають на лікуванні, безнадійно відстають від однолітків – і це стосуються усіх лікарень в районах і областях. "До цього проекту треба долучати чиновнків з Міносвіти. Вони повині побачити цю проблему. Зараз її виконують волонтери, але це їхня справа, хай вони її виконують! Ставки вчителям, які сюда приходять – це задача міністерства", - наголосила вона.

В Міносвіти з волонтерами зустрічалися без камери, а потім пояснили, що для вивчення проблеми їм потрібен час. Однак погоджуються: це їхня зона відповідальності – разом із міністерством охорони здоров'я. Рішення шукатимуть також разом із київською міською владою.

Волонтери ж закликають своїх колег з регіонів не чекати активності міністерства та починати наближати мрію самим. Київські ентузіасти вже зараз можуть поділитися своїм досвідом. Вони переконані, що подібні починання можуть підтримати й меценати з числа бізнесменів. Приклад є: яскравий клас в ОХМАТДИТІ був колись лише шматком сірого лікарняного коридору, а тепер діти вважають це своїм простором і прибігають кожної вільної хвилини між крапельницями і лікарняними процедурами.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Наступна публікація