У центрі столиці зводять новобудову, яка псує класичну панораму Хрещатика

У центрі столиці зводять новобудову, яка псує класичну панораму Хрещатика

Фото: скриншот з відео

Із забудовником судиться киянин.

У центрі Києва, на Лютеранській, зводять будинок без землевідведення. Новобудова вже зіпсувала класичний вигляд Хрещатика. Із забудовником судиться киянин, який живе у сусідньому будинку, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Вадим Григорович показує тріщини на стінах у своїй квартирі. Вони з’явились після початку будівництва багатоповерхівки, яку зводять упритул до історичного будинку. "Тріщини пішли по гіпсокартону. То зрозуміло, які руйнації на самих стінах будинку. Там тріщини значні більші. Не відчинялися двері, перекошені були, і вхідні теж", - розказує він. 

Дванадцять років чоловік судиться із забудовником. Раніше його підтримували сусіди, а тепер він залишився сам на сам із компанією. "Ми починали боротьбу, то нас багато було. Когось злякали, комусь, може, якийсь пряник дали. Голова ОСББ написав листа, а вони від міста наклали арешт на його квартиру. Звичайно людина здалася одразу", - додає Вадим Міхно. 

Будинок, в якому живе він, - пам’ятка архітектури. Наприкінці 19 століття його побудував для цукрозаводчика Штільмана архітектор Володимир Ніколаєв, який спроектував пам’ятник Богдану Хмельницькому. Цей дім під охороною, а тому будувати біля нього заборонено.  

Кияни просять звернути увагу на новобудову, яка спотворює вигляд Хрещатика

Кияни просять звернути увагу на новобудову, яка спотворює вигляд Хрещатика

Багатоповерхівка називається "Лінден". Її позиціонують, як найдорожчий у Києві дім. У рекламі забудовник обіцяє, що територія навколо будинку буде огороджена, а на даху обладнають зону барбекю. Будинок уже псує класичну панораму Хрещатика. У спілці архітекторів вважають, що його спорудження має бути припинено негайно. 

"Він знищує можливість включити Хрещатик в світову спадщину ЮНЕСКО. Так беззаконні забудови знищують те, що нароблено роками", - каже віцепрезидент Національної спілки архітекторів Олена Олійник. 

Колишній депутат Юрій Левченко нагадує, як усе починалося: "Почну з того, що там взагалі десять соток незаконно вкрали у школи. Генплан забороняє взагалі будувати там будь-що вище 27 метрів. Ділянка, яка одразу за забудовою, має дві частини: менша частина стосується якраз там, де можна будувати житлові споруди будинки, а більша частина стосується промислової громадської забудови. Там не можна будувати житлові будинки". 

Чиновників, які з 2015 року видавали дозволи на будівництво, - містобудівні умови підписав головний архітектор столиці, міністерство культури ці умови підтвердило. Все перед носом у ДАБІ.

"Там багато порушень і в плані пожежної безпеки, і в плані відстані від інших будівель. Там порушення на порушені. Ця ж компанія була записана на Парцхаладзе. Перед тим, як він пішов у виконавчу владу, її переписали на його двоюрідного брата. За збігом обставин Парцхаладзе став працювати в міністерстві, яке відповідає за наглядом ДАБІ", - каже Левченко. 

Вже колишній заступник міністра Лев Парцхаладзе підтверджує, що бізнес він продав, і про цей будинок нічого не знає. Хоча знайомий з усіма процесами і проблемами будівництва. 

Наразі Держгеокадастр судиться із забудовником. Чиновники відмовились перепрофілювати існуючі ділянки під житлову забудову.  У забудовника проблемою це не вважають і  запевняють, що все законно. 

Продовжує судитись із забудовником і Вадим Григорович. Киянин відстоює право свого будинку мати прибудинкову територію. "Суд прийняв справу до розгляду, призначив суддю – суддя Новак, але він чомусь не призначає слухання самої справи вже багато місяців", - додає чоловік. Натомість будівельники обіцяють до грудня будинок здати. 

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація