У центрі Києва від архітектурної пам'ятки відвалився балкон

У центрі Києва від архітектурної пам'ятки відвалився балкон

Дивом обвал конструкцій минувся без постраждалих.

У центрі Києва в ста метрах від Майдану розвалюється на очах історична пам'ятка – садиба Мурашка. Днями балкон п'ятого поверху впав і розбив балкон другого поверху, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Свідки кажуть, що на місці, куди летіли уламки, за кілька хвилин до того стояло авто, однак машина встигла від'їхати, тож минулося без жертв. Каміння й арматура падали з 20-метрової висоти, а в самій будівлі серед руїн помешкання влаштували безхатченки. На даху ростуть дерева, а запах на подвір'ї і в садибі нагадує громадський туалет. Такий стан має пам'ятка архітектури, котрій вже понад півтори сотні років.

Руїни у центрі Києва: у напівзруйнованій садибі Олександра Мурашка обвалився балкон

Руїни у центрі Києва: у напівзруйнованій садибі Олександра Мурашка обвалився балкон

У 2008 році тодішній очільник києва Леонід Черновецький передав садибу приватним компаніям, які планували знести будівлі і побудувати на їхньому місці готельно-житловий комплекс, але тоді садибу вдалося відстояти і навіть внести її до червоної книги культурної спадщини України. Потім були кримінальні справи, пожежі, однак ласий шматок землі в центрі столиці суд повернув у комунальну власність. При всьому цьому будівля досі житлова – там мешкають дві сім'ї. "Будинок нічийний. В інвестора його відсудили, а на баланс КМДА його не бере – мабуть, у когось є ціль не брати на баланс і нічого тут не робити, щоб завалило нас мовчки", - припускає Ольга Божко.

12 років тому їй дали в цьому будинку службове житло, влада обіцяла капітальний ремонт, однак долю грошей на нього Ольга та інші жителі не знають. На капітальний ремонт історичної будівлі необхідно майже 4,5 мільйонів гривень, знайти які місто повинне цього року. Після завершення робіт обіцяли влаштувати музей, галерею чи художню школу, але на якому етапі ці задуми – в КМДА не говорять. Тим часом мешканці самотужки натягнули обмежувальну стрічку довкола будинку і радять тим, хто гуляє Малою Житомирською вулицею, триматися протилежного її боку.

Як уже повідомлялося, раніше в серпні на території будмайданчика по пр. Голосіївському, 118-Б стався обвал ґрунту, є загиблий. Інцидент стався під час копальних робіт.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Наступна публікація