У центрі Києва помітили незаконно зведену МАФ-церкву з хрестом на даху

У центрі Києва помітили незаконно зведену МАФ-церкву з хрестом на даху

Будівлю звели посеред ночі на Печерську.

У Печерському районі Києва посеред ночі просто на зеленій зоні з'явився дерев'яний вагончик із куполом зверху. Місцеві назвали споруду "церквою-кіоском" і одразу почали звертатися до всіх можливих інстанцій із запитанням про законність будівлі. А тим часом на вагончику з банею з'явилися камери відеоспостереження, а потім зникли. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дерев'яний вагончик із синьою банею та хрестом з'явився серед ночі. Місцеві приголомшені й заявляють про "незаконне захоплення землі". Люди звернулися до столичної адміністрації, аби роз'яснили чи законне це все. 

Працівники сусіднього офісу зняли на відео, як охоронці курсують довкола, а днями вмонтовували на будівлю камери відеоспостереження. Щоправда, потім їх зняли, бо теж уночі вночі невідомі зі споруди здерли дошки та склали на купу. Тому церкву-кіоск нині обтягнуто плівкою. 

"Я знімав групу працівників у жилетках, думав це демонтаж. Почав їх знімати й допитуватися. У мене вирвали телефон, примусили видалити інформацію", - каже чоловік. 

Обговорювати так звану "каплицю" почали в Мережі у районному чаті. Під дописом з'явилося фото-оголошення, яке нібито майоріло на вікні споруди. На ньому написано, що це місце стане окрасою району і там стоятиме капличка на честь Іонна архієпископа Шанхайського та Сан-Франциського. 

У департаменті культури повідомили, що до них жодна релігійна організація щодо встановлення культових будівель за вказаною адресою не зверталася. У районній адміністрації відписали, що вагончик з банею бачили, дозвільні документи вимагали, але так і не допросилися. Тому нині працюють над тим, щоб його знесли. А у департаменті доброустрою запевнили, що демонтаж відбудеться найближчим часом.

Місцеві мешканці обіцяють ситуацію контролювати. Бо ж прикладів, коли тимчасове стає постійним, у столиці не злічити. Один із найяскравіших прикладів, коли біля підмурків десятинної церкви Московський патріархат спочатку встановив намет, потім його оббили деревом, а далі обклали каменем. Але попри численні суди та акції протесту споруда стоїть і до нині. 

Новини України: у центрі Києва серед ночі з'явилася загадкова "церква-кіоск"

Новини України: у центрі Києва серед ночі з'явилася загадкова "церква-кіоск"

Повʼязані теми:

Наступна публікація