У центрі Києва люди живуть у гуртожитку без газу, світла та інтернету

У центрі Києва люди живуть у гуртожитку без газу, світла та інтернету

З комунальних благ у них тільки вода, натомість мешканці будинку готові до штурму.

Їжа на вогнищі, світло лише від ліхтариків, ніяких телевізорів чи інтернету – це не про туристичний похід, а про умови життя в одному зі столичних гуртожитків. Звідти намагаються переселити мешканців, оскільки будівля нібито аварійна, однак люди виїжджати не погоджуються, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кухня звичайна перетворилася на польову два місяці тому – тоді до будівлі увірвались невідомі і позривали лічильники газу. Разом з блакитним паливом відключили і електрику. "Він дуже смачний, звісно, але ви знаєте – мені би вистачило такого смаку раз на рік, коли виїздиш на природу, а не кожного дня готувати на вулиці, живучи в центрі міста", - кажуть мешканці.

Зі столичного гуртожитку намагаються виселити людей через нібито аварійність будівлі  

Зі столичного гуртожитку намагаються виселити людей через нібито аварійність будівлі  

Цей будинок радше нагадує військовий об’єкт, ніж звичайний гуртожиток. На підході – загородження із шин, перед дверима постійно хтось чергує, сам вхід заґратований колючим дротом. Решітки встановили бійці приватної охоронної фірми, яких найняла компанія-власниця будинку. Тепер  цілодобово чергують біля будинку: "Ми охороняємо зовнішній периметр від вандалів".

Вікна забарикадували підручними засобами уже самі мешканці. Пояснюють – це потрібно в разі нового штурму. Сама ж будівля має явні пошкодження стелі та стін. В окремих кімнатах косметичний ремонт, вода тут – останнє комунальне благо, що лишилось. Але 32 сім’ї навіть в таких умовах готові житии та хочуть приватизувати квадратні метри, бо переконані, що мають на це право: "Якщо на підприємстві пропрацював більше 10 років, ти маєш право на приватизацію".

Сам гуртожиток належить приватній фірмі. Людей намагаються переселити, бо вважають, що будівля непридатна для проживання. З цим мешканці не погоджуються, навіть замовили власну експертизу, а переїжджати відмовляються, бо вважають, що на новому місці не зможуть претендувати на житло. В гуртожитку, куди людям пропонують переселитися, завчасно зробили ремонт. Комендант Василь Веклинець каже, що всі комунікації в порядку, та й саме планування будівлі – краще. "Це блочна система, в блоці є душ, є санвузол, на 4 кімнати. Не на цілий поверх, на 4 кімнати", - пояснює він.

Саме цей гуртожиток планують передати в комунальну власність. І вже після люди таки матимуть право на приватизацію житла, запевняють у компанії, яка володіє обома будівлями. Тут також мають власну експертизу щодо стану проблемного будинку. Її висновок: "Без нагальної необхідності не допускати перебування людей в зоні небезпеки від можливого руйнування та падіння конструкцій та їх фрагментів". А от хто і чому знімав газові лічильники в такий варварський спосіб – чіткої відповіді не дають. "За моїми даними, це були співробітники "Київгазу". Потім вони оприлюднили офіційного листа про те, що нібито вони ніякого зняття лічильників не здійснювали", - каже генеральний директор “ПрАТ “Трест Київміськбуд-2” Ніна Мазепа.

Власники планують реконструювати проблемний будинок, але як саме – поки що не кажуть. Чи є будинок аварійним, і кому там жити - ці питання обидві сторони конфлікту обіцяють вирішувати уже в суді.

Кореспондент ТСН Антон Коцуконь

Повʼязані теми:

Наступна публікація