У багатодітних батьків забрали 6-річного хлопчика після його "прогулянки" нічним Києвом

У багатодітних батьків забрали 6-річного хлопчика після його "прогулянки" нічним Києвом

Скріншот із відео

Їх можуть позбавити виховання над іншими дітьми.

У Києві точиться скандал між соцпрацівниками і багатодітною родиною. Після того, як шестирічний Дмитрик вночі втік з дому, його вилучили з родини. Співробітники соцслужб в один голос стверджують, що сім'я неблагонадійна і рекомендують забрати у батьків усіх дітей. Ті ж за своїх чотирьох малюків готові боротись, про це у сюжеті ТСН 19:30.

Дмитрик і раніше втікав із дому, але його дивом на вулицях помічали поліцейські й повертали до батьків. "Уночі спускається з другого поверху, по трубі... Поліція вже двічі затримувала хлопчика. Як можна не побачити, що немає дитини?.. Це невиконання батьківських обов'язків", - каже керівниця соцслужби у справах дітей Печерської РДА, Оксана Кравчук.

Два роки тому подружжя втратило молодшого сина, який відчинив вікно і випав з нього. Тоді прокуратура підтвердила нещасний випадок. Після трагедії подружжя перебралося з Харкова до Києва, у будинок чоловіка, де почали робити ремонт.

За 2019 рік соцслужби забрали із неблагополучних родин 2221 дитину

За 2019 рік соцслужби забрали із неблагополучних родин 2221 дитину

Втім, працівники соцслужби переконують, що на момент перевірки, це помешкання було в антисанітарному стані. Там не було води й газу, а малеча спала на підлозі. Разом з тим, батьки кажуть, що поки триває ремонт, вони орендують квартиру. Але зараз від соцслужб вони приховують її. Оскільки з попередньої орендованої квартири їх виселили через те, що господарям не подобалися часті візити соцслужб.

Проте для журналістів ТСН батьки зробили виключення і показали нове помешкання. Вони переконують, що у цій квартирі є усі потрібні умови для проживання. До будинку вони мають намір переїхати, щойно завершиться ремонт. Крім того, вони запевняють, що не економлять на малечі і показують чеки від придбаних дитячих товарів. А також довідку від лікаря, яка підтверджує, що вони не мають алкогольної чи наркозалежності.

У соцслужбі кажуть, що підстави підозрювати, що батьки не справляються із Дмитриком, все ж є. Вони розповідають, що у хлопчика вроджені вади розвитку і психотравма, походження яких встановить обстеження. Вихователі ж вважають, що він потребує особливого виховання та психологічної корекції, яких у дитячому будинку він теж навряд отримає.

"На зустрічі з батьками є панічна атака, дитина плаче і просить, щоб не повертали до них. Імовірно, він довгий час перебував у стані підвищеного стресу", - зазначає директорка центру соціально-психологічної реабілітації №1 КМДА, Юлія Фещенко.

Кореспондентка ТСН Світлана Березівська.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація