ТСН перевірила офіційні дані щодо рівня радіації в Києві

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ТСН перевірила офіційні дані щодо рівня радіації в Києві

Фото: Getty Images

Фахівці запевняють, що підстав для хвилювання немає, і довіряти цьому можна.

Система контролю радіації у столиці переведена у режим роботи в надзвичайному стані. Це сталося з огляду на пожежу в лісі поблизу Чорнобильської атомної електростанції, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це означає, що всі існуючі у фахівців прилади вимірювання радіації увімкнені, а експерти ретельно фіксують будь-які зміни. Середній показник по столиці, за даними ДСНС, становив протягом дня 10 мкР/год при нормі у 30.

ТСН перевірила рівень радіації у столиці через пожежу у Чорнобилі

ТСН перевірила рівень радіації у столиці через пожежу у Чорнобилі

Надвечір прилад на пересувній станції вимірювання фахівців показав 13 мкР/год, а експерти запевнили, що проводять регулярні вимірювання, кожні шість годин записують усі дані в спеціальний журнал і наразі нічого загрозливого для жителів Києва не бачать. "Сьогодні хвилюватися не потрібно", - сказав один із фахівців.

Журналісти ж вирішили скористатися побутовим дозиметром і заміряти рівень випромінювання просто в студії ТСН під час ефіру та отримали показник іще нижчий – близько 7. Водночас за повідомленням прес-служби державної агенції з управління зоною відчуження, радіація там фіксується на рівні 24,1 мкР/год.

Як повідомлялося, масштабна пожежа в Чорнобильській зоні могла початися з підпалу. Журналісти володіють інформацією про те, що на поліція на місці загоряння виявила 3 або 4 смолоскипи. Працівникам ДСНС досі не вдалося локалізувати пожежу поблизу Чорнобильської АЕС. Рятувальники залучили 30 одиниць техніки та 131 чоловіка особового складу, скинули з вертольотів і літаків 86 тонн води, однак поки що зусилля взяти поширення полум’я під контроль марні.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація