Тризуб замість зірки: ексбоєць-доброволець декомунізував радянські символи у київському парку "Перемога"

Тризуб замість зірки: ексбоєць-доброволець декомунізував радянські символи у київському парку "Перемога"

Фото: ТСН

Таких випадків ставатиме більше, кажуть в Інституті національної пам'яті.

У Києві в парку "Перемога" колишній боєць-доброволець демонтував барельєф-зірку із радянською зіркою та написом "СССР" і замінив його на тризуб. Парк присвячено перемозі у німецько-радянській війні.

Таких випадків ставатиме більше, кажуть в Інституті національної пам'яті. І пропонують КМДА ретельно переглянути списки об'єктів, які підпадають під демонтаж. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

28 років Олексій Гончарук прожив коло цього парку, окрім тих двох, які воював на сході країни. Пішов на війну добровольцем. Каже, що після пережитого там найбільше болить те, що бачить у Києві. Радянські зірки із Кремлем і написом "СССР" у парку помітив його побратим.

"Тоді мені стало соромно, чесно. Мені огидно, мені дуже огидно, що вони за собою несуть, ту ознаку, ту символіку. Для мене то символ знищення українського народу ще задовго до Світової війни, ті голодомори. Це все для мене є принизливо, розумієте, і та кількість жертв українців. Якщо владі байдуже, то не байдуже громадянам", — пояснює ексбоєць Української добровольчої армії Олексій Гончарук.

Він зателефонував до поліції, бо вважав це порушенням Закону про декомунізацію. І почув у відповідь: "Вона висить у нас вже 15 років і я впевнений, що ще стільки ж провисить".

Тож вирішив, що зробить усе сам. Зняв зірку. Купив арматуру й зварив тризуб.

Ті, у кого парк на балансі, кажуть, що завідують лише зеленою зоною. Пам'ятники та зірки — не їхні. Чому не зняли їх раніше, не знають.

Колишній боєць-доброволець демонтував радянську зірку в парку Перемоги і встановив на її місце тризуб

Колишній боєць-доброволець демонтував радянську зірку в парку Перемоги і встановив на її місце тризуб

ТСН звернулася до кількох департаментів КМДА. Чиї ж зірки — жоден із них не зізнався. У департаменті охорони культурної спадщини кажуть, що ані парк, ані, тим паче, зірки не мають охоронного статусу.

До списку об'єктів демонтажу зірок не внесли. Голосувала ж за нього міська рада. Хто ж може його переглянути — за київську владу відповіли у Інституті національної пам'яті. Так, ініціатором може бути кожен підрозділ КМДА, та краще — мер міста. Там обіцяють розібратися в ситуації. Щодо закону, кажуть, є винятки. Але зірки за кількома ознаками точно поза законом.

КМДА радять зірки прибрати й передати до музею. А ще — скласти список схожих об'єктів і зрештою їх декомунізувати.

Повʼязані теми:

Наступна публікація