Три роки у книжковому відділі: старенька киянка щодня приходить у супермаркет читати книжки

Три роки у книжковому відділі: старенька киянка щодня приходить у супермаркет читати книжки

Фото: ТСН

Працівники крамниці встановили спеціально для неї диванчик.

В одному зі столичних супермаркетів у відділі книжок облаштували м'який куточок, бо туди регулярно навідується старенька жінка для того, щоби просто читати книжки. Вона намагається не привертати до себе уваги, та попри це вже стала популярною в інтернеті, навіть не знаючи про це, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

При зустрічі з журналістами старенька ніяковіє, хвилюється за свій поганий вигляд перед телекамерою, але щойно мова заходить за книжки – забуває про все інше. Її улюблений жанр – фольклор, а колишній рід діяльності – балет. Жінка віддала сцені 20 років, примою не була, однак не шкодує ні про що, крім хіба нездійсненої мрії стати журналістом.

В столичному супермаркеті спеціально для бабусі облаштували м'який куточок для читання

В столичному супермаркеті спеціально для бабусі облаштували м'який куточок для читання

Про рідних Анастасія Анісімовна не розповідає та просить не розпитувати. А чому з ранку і до закриття магазину поневіряється у книжковому відділі, відповідає, що втікає від побуту. Згадує, колись мала свою власну велику бібліотеку, котру втратила. Чому – не зізнається. Тому й приходить в магазин уже більше трьох років, щоби почитати.

Нещодавно спеціально для бабусі в її улюбленому відділі поставили невеличкий диванчик, аби старенькій було зручніше читати. "Цього я не знала, що для мене поставили. Я просто побачила, що він з’явився, а для якої цілі, не зрозуміла", - зізналася вона. Анастасія Анісімовна каже, що з магазину її ніколи не виганяли, а відвідувачі ставляться прихильно. "Якщо їм посміхнешся, то й тобі посміхнуться", - ділиться досвідом старенька.

Про жінку в супермаркеті розповідають, що вона завжди спокійна, врівноважена та з книжкою в руках, ніколи не ділиться про своє особисте. Милостиню не просить, хоча й видно, що недоїдає. Відгукуються небайдужі люди – пригощають чаєм чи смаколиками. І при цьому Анастасія Анісімовна на життя не нарікає, а у свої 77 намагється зрозуміти, чому ж так життя склалося, для того і читає. "По собі судити важко, можна помилитися", - пояснює вона пошуки мудрості у книжках.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян

Повʼязані теми:

Наступна публікація