Три роки по стрілянині копів у BMW в Києві: суд вирішив переглянути справу від початку

Три роки по стрілянині копів у BMW в Києві: суд вирішив переглянути справу від початку

Фото: ТСН

Батьки вбитого пасажира іномарки вважають, що справу затягують представники обвинуваченого.

Три роки минуло з ночі, коли компанія молодих хлопців тікала на BMW від поліцейських через увесь Київ. Копи, намагаючись зупинити машину, здійснили десятки пострілів, унаслідок стрілянини тоді загинув 17-річний пасажир автомобіля Михайло Медведев, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Голосіївський суд столиці досі слухає цю справу, а в січні повернув розгляд на початок. За кермом сидів 24-річний Ростислав Храпачевський – як визначила експертиза, він перебував під дією наркотиків та алкоголю. "Так, вони повинні були зупинити цю машину. Однозначно. І це правильно. І поліція повинна це робити. Але мають бути якісь інші методи", - вважає мати загиблого пасажира Людмила Медведева. "Ми хочемо, щоб це швидше закінчилось… Уже просто серце не витримує", - зізнається тато загиблого Михайло.

Три роки потому: суд продовжує розглядати справу про погоню за BMW, під час якої загинув пасажир

Три роки потому: суд продовжує розглядати справу про погоню за BMW, під час якої загинув пасажир

За ці три роки вони їздили в суд 29 разів. У матері через постійні хвилювання почався цукровий діабет. Вона каже, що поліцейський Сергій Олійник, якого підозрюють у вбивстві, навіть не вибачився: "Храпачевський – той хоч просить пробачення, що він винен. Усвідомлює свою провину. А ця людина, ви шо – він вважає, що він у всьому прав". Поліцейському інкримінують три статті: замах на вбивство, навмисне вбивство та перевищення службових обов’язків. Йому загрожує 15 років за ґратами. За цей час у справі змінилося 5 суддів. Прокурор пояснює, що останній залишив провадження через закінчення повноважень. "Він не має права здійснювати правосуддя. І, в принципі, за ініціативою безпосередньо головуючого, справа почала розглядатися спочатку", - каже Олександр Жила.

Судовий процес затягують захисники поліцейського – у цьому впевнений адвокат родини загиблого. "Затягується процес адвокатами в рамках закону. Закон це дозволяє. Тому, чим пізніше він піде за ґрати, тим це вигідніше захисту", - каже юрист Вадим Васильєв. Сам полісмен уникає спілкування з журналістами – за нього говорить його захисник. Олійника після інциденту перевели на іншу посаду в Нацполіції – тепер він працює з дітьми. "У нього народилася дитина. Майже рочок хлопчику. Він працює на даний момент у Службі зв’язків з громадськістю. Працює з дітьми. Програма, яка йде – шкільний поліцейський. Фактично, робота з документами. Виключено заради збереження зарплатні, бо так відсторонення – це ж не звільнення", - каже адвокат Ростислав Пукало.

Захисник поліцейського вважає, що балістичні експертизи зроблені безграмотно. "Давайте для початку встановимо, чия куля. Давайте потім встановимо, по якій траекторії вона зайшла. А потім будемо думати, кого будемо притягувати. Олійник не може визнати чи не визнати провину – він не знає", - пояснює юрист.

Водій BMW Хропачевський і після трагедії вже сідав за кермо під чаркою – у серпні 2017 його знову спиняли копи. Його справу за спротив поліцейському теж досі слухають. Батьки загиблого Михайла планують подавати позов до МВС на відшкодування моральних збитків. "Усе піде в дитбудинки. Якщо ці гроші врятують хоч одну дитину од смерті – ми хочемо поїхати в Охматдит і хлопцю якомусь допомогти", - пояснила Людмила Медведева. 13 лютого відбудеться чергове засідання, на якому почнуть слухати справу спочатку.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Наступна публікація