Три органи від одного донора: у Києві вперше за 15 років провели унікальні операції

Дата публікації
Перегляди
3004
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Три органи від одного донора: у Києві вперше за 15 років провели унікальні операції

Фото: УНІАН

Один донор урятував чотири життя.

У Києві вперше за останні 15 років в Інституті серця МОЗ України та Національному Інституті хірургії та трансплантології імені О. Шалімова провели унікальні операції і пересадили серце, нирки та печінку. Петру нині 62 роки, але його серце вже не скорочується. Через це його рідні погодилися на трансплантацію органів. А нирки пересадили чоловікові і жінці, печінку - ще одній пацієнтці, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Лікарі ще рік тому повідомили пацієнту, що двигун, який качає кров організмом, треба замінити. Щодня Петру ставало все гірше, але коли знайшовся донор, хворого терміново викликали до медзакладу.

Чоловік, який став донором був у лікарні швидкої медичної допомоги. Він туди потрапив кілька днів тому із черепно-мозковою травмою, на жаль, лікарі констатували смерть мозку.

"Смерть головного мозку - це коли загинула кора головного мозку, підкіркові структури і стовбур головного мозку. Тобто, увесь головний мозок загинув. Це вже мертва людина", - пояснює Ігор Малиш, заввідділення інтенсивної терапії лікарні швидкої медичної допомоги.

Порятунок 4 життів: у Києві провели унікальні трансплантації органів від одного донора

Порятунок 4 життів: у Києві провели унікальні трансплантації органів від одного донора

Рідні померлого погодилися на забір органів. Печінку та нирки чоловіка відправили до Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О. Шалімова, серце - до Інституту серця МОЗ України.

Тригодинна операція минула успішно, тепер кажуть лікарі, щоб не було ускладнень. Після операції Петро вже приходив до тями. Однак його ввели в медикаментозний сон, щоб процес відновлення відбувався швидше. Зараз він у реанімації. До нього нікого не пускають.

"Цьому маленькому сердечку зараз дуже важко доводиться працювати в такому великому організмі. Нині триває процес адаптації, але сподіваюся, все буде добре", - каже директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров.

Тим часом в Інституті Шалімова одночасно провели три операції. Нирки пересадили чоловікові і жінці, у яких була ниркова недостатність. Печінку - 60-річній жінці. Двох реципієнтів довелося везти із Житомира та Тернополя.

Донині законодавчі прогалини не дозволяли робити трансплантації протягом довгих років. Недоліки усунули наприкінці минулого року.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3004
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація