Треба протриматися ще місяць: лікар про коронавірус у Києві

Треба протриматися ще місяць: лікар про коронавірус у Києві

Фото: КМДА

Євген Дубровський переконаний, що ті, хто вже перехворів, міцно захищені від повторних заражень.

У Києві на передовій ситуація з коронавірусом дуже складна. Кількість кисневих ліжок у всіх столичних "ковідних" лікарнях критично зменшується. Хворі прибувають і прибувають. Важкий коронавірус погано лікується амбулаторно.

Про це пише лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський у Facebook.

"Що в нас зараз на передовій? Які особливості наразі спостерігаємо? Є хороше, є і погане. Погане, звісно, що хворих дуже багато. І є важкі кисневі хворі, які без стаціонарної допомоги не мають шансів на порятунок. Але такий шанс і можливість у них є. Госпіталь, порівняно з минулим роком, набагато краще оснащений. Всі ліжка кисневі. Медикаменти в достатку. І є досвідчений персонал. Стомлений, змучений, але він знає свою роботу", - пише лікар.

Дубровський зазначив, що позитив полягає в іншому ракурсі, більш глобальному. 

"У нашому стаціонарі хворіють виключно ті, хто не хворів раніше. Це дуже важливо для розуміння того, що відбувається з епідемією коронавірусу в світі загалом. Ті, хто вже перехворів, міцно захищені від повторних заражень. Ніякого прибування "повторників" немає. Щоб там не писали на просторах ФБ, у нас таких хворих немає. Десь хтось хворіє, звісно, другий раз, але кількість таких хворих мізерна. І вони, мабуть, хворіють не важко. Адже в стаціонарі таких хворих я не бачу", - наголосив лікар.

За словами Дубровського, на перший погляд здається, що питома вага госпіталізованих хворих без супутніх хвороб побільшала. Але дійсно важкі хворі  - це хворі не просто з COVID-19. А з цілим букетом хронічних захворювань. Можливо, зимовий авітаміноз та імунне виснаження теж відіграють свою роль. Разом з новими штамами все це дає такий значний приріст нових пацієнтів.

"Оскільки хворіють лише ті, хто ще не хворіли на COVID-19 раніше, можна припустити, що це досить швидко закінчиться. Треба протриматися тижні три - місяць і епідемія знову зійде на мінімальний рівень. За аналогією із ситуацією у жовтні-грудні 2020 року", - зазначив він.

Інфекціоніст додає, що є припущення, що перехворілі на умовний "уханьський" штам разом з хворими зараз на "британський" та інші штами нарешті завершать формування повноцінного колективного імунітету і до початку літа все стане на свої місця.

Дубровський наголошує, що головне завдання наразі - своєчасно та повноцінно надавати допомогу важким хворим. Як місто (країна) впорається із цим завданням,  залежить від багатьох чинників та багатьох відповідних структур.

"А ми свою роботу сумлінно виконуємо, не зважаючи на шалене навантаження, втому та відсутність нових свіжих сил… ", - підсумував лікар.

 

☣ Добре, коли є шанс і можливість на порятунок ▪ На передовій ситуація дуже складна. Кількість кисневих ліжок по всіх...

Опубліковано Лікаром Дубровським Понеділок, 22 березня 2021 р.

 

Нагадаємо, станом на 23 березня у Києві за добу від коронавірусу померла рекордна кількість людей - 32 (це антирекорд за весь час пандемії). 

Міністерство охорони здоров'я оновило розподіл на карантинні зони: Київ опинився в "червоній"

Зазначимо, що у Києві від 00:00 20 березня запроваджено локдаун

Чи витримає наша медична система повторну атаку коронавірусом

Чи витримає наша медична система повторну атаку коронавірусом

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація