"Тотальний карантин": київська епідеміологиня назвала терміни нового локдауну
Катерина Сояк переконана, що потрібно повертати суворіші карантинні заходи.

У майбутньому кількість хворих може стати проблемою. Епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк оцінила сценарій різкого збільшення кількості хворих на коронавірус.
"У Києві лікарні вже переповнені. Тому однозначно потрібно ставити питання про розгортання додаткових госпіталів", - розповіла Сояк у коментарі "Главреду".
Катерина Сояк вважає, що в нових тимчасових госпіталях, відкриття яких анонсує влада, потрібно буде мотивувати співробітників великими зарплатами.
"Або чимось ще, тому що сьогодні і в стаціонарах, які і так не дуже оснащені всіма фахівцями, не вистачає людей. Багато в чому і тому, що значна частина медиків, які там працюють, знаходяться на лікарняних. Тому, ймовірно, треба буде залучати всіх - і студентів, і тих медиків, які зараз не працюють", - уточнила лікарка.
Катерина Сояк переконана, що потрібно повертати суворіші карантинні заходи..
"Коли ми навесні запроваджували карантин, то ми кількість хворих змогли розтягнути в часі. Зараз певні карантинні заходи, можливо, не такі тотальні, як раніше, але потрібно повертати, інакше ми просто не розвантажимо систему охорони здоров'я. Якби ми за літо підготували стаціонари, владнали питання з наявністю кисню в лікарнях, то тоді ми б могли сподіватися на те, що протягнемо без карантину. Але оскільки наші лікарні на тому ж рівні, що і навесні, то, очевидно, що ми знову будемо в карантині вже за пару тижнів", - підсумувала лікарка.
Нагадаємо, раніше епідеміологиня Катерина Сояк розповіла, як відрізнити коронавірус від ГРВІ та грипу.
Відео МОЗ розробило алгоритм дій у разі стрімкого погіршення ситуації з коронавірусом
У МОЗ розробили алгоритм дій держави в разі стрімкого погіршення ситуації з пандемією. Він охоплює 4 рівні. Зараз Україна перебуває на першому, коли щодня фіксується від 5 до 7 тисяч нових хворих, і таке навантаження система охорони здоров’я здатна витримувати. Другий щабель: щоденний приріст інфікованих – 8-10 тисяч, заповненість ліжок - 70 відсотків. За прогнозами міністра Степанова, таке може статись за кілька тижнів. У цьому випадку розгорнуть тимчасові госпіталі та збільшать кількість медиків, які задіяні в боротьбі з коронавірусом. Рівень три - це 11-15 тисяч хворих на добу, заповненість ліжок - 85 відсотків. За такого сценарію вводитимуть жорсткий карантин і обмеження, які нині стосуються лише червоних зон. МОЗ оголосить повну мобілізацію медиків. Четвертий, найкритичніший, - 20 тисяч нових випадків коронавірусу на добу. За такого розвитку подій медики не зможуть лікувати всіх. Просто не встигатимуть. Доведеться впроваджувати пріоритетність надання допомоги.

Читайте також: