За словами Олександра Ткаченка, парламент нового скликання має ухвалити закон про столицю.
Генеральний продюсер "1+1 media" і кандидат в народні депутати від партії "Слуга народу" Олександр Ткаченко не збирається балотуватися в мери Києва.
Про це він сказав в інтерв’ю виданню TheБабель.
За його словами, юридично існує розмежування повноважень міського голови столиці і голови КМДА. "Через політичні домовленості Порошенка і Кличка, які були і залишаються в місті однією командою, зараз голова КМДА та мер — та сама людина. Але де-юре існує це роздвоєння. Хоча логічно, щоб був один законно обраний мер зі своїм виконкомом. І в місті може бути префект із функціями нагляду за дотриманням законності", - уточнив Ткаченко.
Кандидат у нардепи додав, що наразі він та інші претенденти на депутатські мандати сконцентровані на парламентській кампанії.
"Верховна Рада — це не команда в Києві. Для мене важливо, щоб нарешті ухвалили закон про столицю. У Києві існує один центр ухвалення рішень — Київрада. Є мерія і КМДА, і вони, як і раніше, суміщені. У місті немає самоврядування. Це створює великі можливості для корупції, чим уже п'ять років користується київська влада і мер, який про все це знає. До киян ці проблеми доходять у вигляді поганих доріг, старої інфраструктури, безладної забудови. Показушні запуски скляних мостів, не введених в експлуатацію, покращують настрій будівничим, але навряд чи городянам, які заплатили за це дійство за подвійним тарифом. Місто зберігає європейський вигляд тільки подекуди, і багато в чому завдяки особистій ініціативі активістів. У Києва вкрали 5 років нормального розвитку", - переконаний Олександр Ткаченко.
Олександр Ткаченко - номер дев'ять у списку "Слуги народу".
Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.
Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.
За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.
21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.