Тіло пролежало у квартирі понад 7 місяців: у Києві адвокат намагався заволодіти житлом померлого

Тіло пролежало у квартирі понад 7 місяців: у Києві адвокат намагався заволодіти житлом померлого

Фото: Прокуратура міста Києва

Киянин 1932 р.н. помер за невідомих обставин у своїй квартирі.

У Києві адвокат разом зі спільниками намагалися приховати муміфіковане тіло померлого пенсіонера для заволодіння його житлом.

Згідно з матеріалами слідства, злочинну групу організував місцевий адвокат. До злочинної діяльності чоловік залучив ще декількох осіб.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

"У ході розслідування злочинної діяльності встановлено, що вказані особи незаконно заволоділи квартирою самотнього літнього чоловіка на вул. О. Теліги, підробивши для цього договір купівлі-продажу, датований 2010 роком та начебто завірений нотаріусом, яка померла у лютому 2021 року", - йдеться у повідомленні прокуратури.

Згодом інший нотаріус вніс на підставі цього документу неправдиві відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на користь підставної особи.

Встановлено, що законним власником квартири був киянин 1932 р.н., який помер за невідомих обставин в своїй квартирі і муміфіковане тіло якого тривалий час там перебувало.

За даними слідства, не пізніше січня 2021 року зловмисники виявили в квартирі тіло дідуся, однак не повідомили про його смерть правоохоронні органи, рідних або уповноважені Державні органи, та не вжили заходів до його поховання. Натомість розробили злочинний план заволодіння цим житлом, під час реалізації якого тіло померлого весь час залишалося в квартирі.

"Здійснивши оборудку з нерухомістю, зловмисники вирішили позбутися тіла шляхом таємного переміщення з квартири до крематорію для спалення. Для цього учасники групи планували використати підроблене свідоцтво про смерть, відповідно до якого вказаний чоловік помер нібито 4 липня 2021 року", - повідомили у прокуратурі.

Для виконання плану зловмисники підшукали осіб, які за 1000 доларів США згодилися таємно вночі на автомобілі перевезти муміфіковане тіло у спеціальному мішку до крематорію. 

14 липня 2021 року у ході контролю за вчиненням злочину правоохоронці затримали організатора групи та одного з її членів після передачі грошових коштів виконавцю за вивезення тіла.

Затриманим особам готується повідомлення про підозру та вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Встановлюються інші епізоди злочинної діяльності.

Нагадаємо, у Київській області судитимуть 19-річного хлопця, який замовив вбивство батька, щоб отримати спадок.

Повʼязані теми:

Наступна публікація