Телефон, замість зошита, домашні завдання - у соцмережах. Директор столичної школи використовує мобілки на уроках

Телефон, замість зошита, домашні завдання - у соцмережах. Директор столичної школи використовує мобілки на уроках

Фото: скриншот з відео

Не всім така ініціатива подобається.

Українські школи збурив київський директор, який почав використовувати гаджети у школі: мобільний замість зошита, домашні завдання у соцмережах, а оцінка залежить від лайків. За незвичайну ініціативу керівник навчального закладу отримав шквал критики, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. 

У звичайні столичній школі директор-новатор пропонує мобілки на уроках не забирати, а активно використовувати. На його уроках інформатики учні виконують тестові завдання у соцмережах. Крім того, там публікують свої шкільні проєкти і від кількості лайків отримують оцінки.  

У цій школі навіть розклад уроків, який звично роздрукований у вестибюлі, замінили к'юаркодами і мобільні на уроках ніхто не забирає. "Дітям важко стояти переписувати або навіть батькам. Вони підходять, сканують його і в них відразу є таблиця, де розклад дзвінків, розклад уроків", - пояснив Дмитро Ламза. 

Навколо таких новацій ціла дискусія. Директор пояснює, що телефони навіть корисні в навчанні дітей. "Зараз діти відвикли любити навчання. 95,8 %  скажуть,що не хочуть йти до школи", - каже директор.

Директор школи у Києві проводить уроки із використанням мобільних телефонів

Директор школи у Києві проводить уроки із використанням мобільних телефонів

У більшості інших шкіл телефони на уроках під категоричною забороною. Обмеження уже переросли в цілу індустрію із продажу коробочок для зберігання мобільних. Коштує приблизно 500 гривень. "Вони відволікалися цими телефонами, вони купу зауважень отримували в щоденники. На початку 9 класу на перших батьківських зборах ми всі одноголосно проголосували за те, щоб знайти варіант того, що діти будуть звільнені від телефонів на процес уроку на 45 хвилин", - каже класна керівниця Тетяна Чомко.

Мобілки діти здають ніби добровільно на час уроку і можуть забрати на перерві. Дев'ятикласники із рішенням дорослих змирились, хоча зізнаються, що без звичного гаджету-важко. 

Вчителі кажуть, що на уроках стало легше, проте підлітки вчаться обходити заборони - ховають на уроки. 
Подібна шкатулка - не український винахід, бо у Фінляндії діти із 7 класу теж здають телефони в такі пластикові коробки. Аугуст Тарккіо - вчитель мов у школі Гельсінкі. Школа славиться своєю демократичністю, навіть за фінськими мірками. Одначе, щодо телефонів тут розмова коротка - пластикові бокси.

У Фінляндії провели  опитування і виявили, що майже половина директорів фінських шкіл вважають мобільні телефони завадою для навчання. Але фінське нацагненство освіти ухвалило: повна заборона використання мобільних телефонів в школі - це пряме порушення прав дитини.  

Нині фінські  школи намагаються балансувати на межі - аби зберегти і права дитини, і зменшити потяг до телефона. Однак, і вчителі і діти вчаться телефони на уроках все ж застосовувати, для опитувань та пошуків інформації, щоб довести, що ці прилади незамінні саме у навчанні і у саморозвитку. 

Кореспондентка ТСН Світлана Березівська. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація