Київ потрапив до списку міст з найбільш недоступною нерухомістю у світі. Інфографіка

Київ потрапив до списку міст з найбільш недоступною нерухомістю у світі. Інфографіка

Фото: pixabay.com

Позаду залишився лише Каракас.

Видання Bloomberg оприлюднило рейтинг міст із найбільш та найменш доступним житлом, у якому Київ показав не найкращий результат.

Під час переїзду до нового міста людина завжди готується до того, що орендна плата буде високою та від її розміру залежатимуть інші фактори, що роблять життя комфортним. Індекс Bloomberg Global City Housing Affordability Index як раз розраховує доступність оренди або придбання житла у великих містах або їхніх околицях. Він спирається на дані щодо чистих заробітних плат та іпотечних процентних ставок.

Згідно з підрахунками, від 2012 року 48 міст в індексі стали менш доступними, в той час як ситуація покращилась у 51-му.

На жаль, наразі в країнах, економіка яких ще розвивається, найменш доступним є житло в Каракасі та Києві. Решту останньої десятки посідають країни Азії та Латинської Америки. Також до неї потрапила Москва.

У західній Європі найменш привітним до людей є Лондон, в якому середньомісячна орендна плата та іпотечні платежі складають 135% щомісячного чистого доходу.

У Ріо-де-Жанейро, де середня заробітня плата становить $640, майже неможливо знайти гідне житло навіть на околиці, оскільки за оренду доведеться викласти $2 000. В принципі, це пояснюе, чому більшість населення живе у нетрях.

Сім міст з першої десятки розташовані у Північній Америці - чотири в США та три в Канаді. Найменш доступним є житло у Ванкувері, де приплив іноземної готівки спричинив сплеск цін. Нью-Йорк розташувався десь посередині. Найбільш за все покращення відчувається одразу у двох китайських містах - Шеньчжень та Гуанчжоу. Проте загальна ситуація в країні погіршується через глобальну урбанізацію та попит на житло.

Фото: ТСН

Повʼязані теми:

Наступна публікація